Autor Zpráva
PAP
Profil *
Dobý den, rád bych se zeptal zda není proti pravidlům upravený text kdy je většina textů "zesvětlena" a podstatné texty zvýrazněny viz: zde . jde mi o to aby nebylo penalizováno jako skrytý text. Dík za názory.
Plaváček
Profil
PAP:

Není to ani tak proti pravidlům, jako spíše proti zdravému rozumu. Vy nechcete, aby si lidé texty mohli pohodlně přečíst?
maks
Profil
PAP:
nevymýslej voloviny. Text je pro uživatele, ne pro vyhledávače. Pokud tam ten text nechceš, nedávej ho tam.

Nebo jak si myslíš, že bude reagovat uživatel, který přijde na web, na kterém uvidí mraky textu, které nejde přečíst?
PAP
Profil *
Plaváček:
prozatím to berte jen jako nápad jak zdůraznit hlavní body dlouhého textu. Přečtu si pro a proti, pak se uvidí..


maks:
uživatele chci tím donutit aby nejdřív přečet to co chci já aby věděl...
margin
Profil *
Pro uživatele je nejjednodušší jít na jiný, běžným způsobem udělaný web, nebude ztrácet cenné milisekundy pokusem o čtení tvého paskvilu.
Plaváček
Profil
PAP:

uživatele chci tím donutit aby nejdřív přečet to co chci já aby věděl...

Nikdy k ničemu uživatele nenuť. Přepracuj texty tak, aby byly jasné, stručné a srozumitelné. To, co provádíš, je cesta do pekel a zapomnění.
lionel messi
Profil
PAP:
uživatele chci tím donutit aby nejdřív přečet to co chci já aby věděl...
Mňa by si týmto donútil iba tak zdrhnúť z webu - myslíš si, že sa užívateľovi chce označovať text myšou?
LudekBrno
Profil
PAP:
Jo, to by sis mohl dovolit, kdyby neexistovala konkurence. Jelikož ale existuje a ne malá, tak lidi donutíš jedině k tomu, aby stránku zavřeli a šli jinam. To si buď jistý. Pokud chceš lidem předložit nejprve jen stručný seznam činností, udělal bych ho nahoře větším písmem jako několik řádků, které by sloužily jako odkazy na kotvy k podrobnějšímu popisu níže. Je celkem jisté, že ten světlý text nebude číst vůbec nikdo, protože ho po prvním slovu rozbolí oči. Vážně, je to nesmysl řešit takto. Já bych to v lepším případě považoval za technickou závadu (chybu v kódu) webu.
lionel messi
Profil
Pekne to vystihol P. Satrapa v článku:


S vyznačováním by se mělo zacházet podobně jako s kořením při vaření. Je účinné, pokud je vzácné. Zvýrazníte-li jedno či několik málo slov v odstavci, budou na sebe zvýrazněná slova poutat pozornost. Jestliže ale bude nějak zvýrazněno každé druhé slovo, text rozbijete a učiníte naprosto nepřehledným. Dopadnete podobně, jako byste při vaření guláše dali stejné množství pepře jako masa.

Mějte také na paměti, že vyznačovací písma (kurzíva a tučné písmo) se hůře čtou. Měli byste se proto vyvarovat dlouhých zvýrazněných pasáží.

___

Text sa síce týka ztučňovania, ale o hraní s farbou platí to isté. Navyše, takáto šedá akú si predviedol v ukážke je veľmi ťažko čitateľná, aspoň pre mňa.

Na stránke o strešných náteroch by som mal navyše pocit, akoby nátery danej firmy bledli, podobne ako text.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na PAPa:
Moc jsem stránku nezkoumal, protože z nepřijatelně světlého písma mě začaly bolet oči :-), ale třeba namátkou tenhle text...

„K potřebám každého klienta přistupujeme vždy individuálně, abychom zajistili jeho spokojenost. Důraz klademe především na kvalitu materiálů, služeb a samozřejmě na dostupnou cenu, kterou stanovíme podle konkrétní zakázky. Naší lokalitou působnosti jsou především České Budějovice a Praha a okolí. Nátěry střech ale pravidelně provádíme po celé České Republice a za určených podmínek si ani neúčtujeme dopravu.“

...mi nepřipadá nějak přehnaně ukecaný, takže nevidím důvod znečitelnit všechno s výjimkou několika útržků. Pozor jen na inflaci zvýrazňování, na kterou upozorňuje lionel messi.

Reaguji na lionela messiho:
„vyznačovací písma (kurzíva a tučné písmo) se hůře čtou“
Kurzíva dejme tomu, tučné písmo bych ale řekl, že se čte líp a tučná kurzíva taky.
petr 6
Profil
PAP:
uživatele chci tím donutit aby nejdřív přečet to co chci já aby věděl...

Takže uživatel si má přečíst velký nadpis "Krátký profesní životopis - Pavel Pravda" a hned po tom "Tato parta se dávala dohromady více jak 15 let..."

Nalákaš uživatele velkým textem "Krátký profesní životopis - Pavel Pravda", ale zároveň ho nutíš, aby si ten životopis nečetl.
Ivy
Profil
Hloupý nápad. Nechce se mi číst ani to co je čitelné a ani to co je šedivé. Šla bych jinam. Nakoukla jsem i na podstránky a tam je zase keywordstuffing, takže ani to se číst nedá. Penalizováno to bude pouze uživateli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0