Autor Zpráva
metadata
Profil *
Dobrý den,
když jsem brouzdal internetem, narazil jsem na různé články, jak podsunout třetím stranám jisté podpůrné data, aby lépe prezentovaly moje stránky. Ze dvou těchto článků jsem si sestavil následující kód:

<!-- metadata pro Facebook -->
    <meta property="og:title" content="example">
    <meta property="og:description" content="example">
    <meta property="og:site_name" content="example">
    <meta property="og:url" content="example">
    <meta property="og:image" content="example">
    <meta property="og:type" content="website">
    <meta property='og:locale' content="cs_CZ">
  <!-- metadata pro Facebook KONEC -->
  
  <!-- metadata pro Seznam -->
    <link rel="previewimage" href="example.png">
  <!-- metadata pro Seznam KONEC -->

Chtěl bych se zeptat, jestli takový kód nemůže mým stránkám naopak nějak ublížit - třeba je nějak zpomalit, nebo podobně. Případně jestli neexistuje již nějaké jiné řešení - štíhlejší, komplexnější a bůh ví co ještě...

Taky bych se chtěl zeptat, jestli když tenhle kód chci používat na více stránkách, jestli jej můžu uložit do samostatného souboru a pak jej vyvolávat pomocí php funkce include. (Nikdy jsem nepoužíval tuto funkci v head. Nevím jestli je moje úvaha správná.)

Předem dík.
LudekBrno
Profil
metadata:


1) netuším, v čem by měla taková hromada meta tagů stránce pomoct? Z jakého článku čerpáte?

2) prohlížečům i vyhledávačům jde vždycky až hotový html kód a je úplně jedno, jesrli je na straně serveru poskládán pomocí php nebo je tam přímo statický html soubor.
Medvídek
Profil
metadata:
Co se týká toho prvního, říká Facebooku, co má zobrazit pokud někdo vloží na Facebook odkaz na tvoje stránky (Tedy můžeš specifikovat třeba obrázek, který použít, což se často hodí, je-li na stránce obrázků více)
metadata
Profil *
LudekBrno: Jak psal Medvídek. Ty první metadata slouží ke sdílení na facebooku - podsouvají náhledový obrázek a veškerý text, tedy autora, popisek atd. Je to docela příjemné. Druhé metadata podsouvají náhledový obrázek vyhledávači seznam.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0