Autor Zpráva
haveljir
Profil
zdravim... mam soubor na firemnim serveru... když napíšu do prohlížeče jeho adresu file://///celerra-fs/ACO%20Information/Person%C3%A1ln%C3%AD%20%C3%BAtvar/1109_Telefonn%C3%AD%20seznam/Telefon.pdf tak se mi ten soubor otevře... když ho lae zadám do <a href="file://///celerra-fs/ACO%20Information/Person%C3%A1ln%C3%AD%20%C3%BAtvar/1109_Telefonn%C3%AD%20seznam/Telefon.pdf">odkaz</a> tak ten odkaz vubec nereaguje... nevyhodí ani chybový hlíšení proste nic....
mužete mi prosím pomoct nekdo?? asi to bude prkotina ale nemuzu na to přijít... díky moc

Moderátor jenikkozak: Titulek „nefungující odkaz na soubor!! POMOOOC!!“ by normální člověk nezvolil. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Za větou se píše jen jedna tečka a na jejím začátku velké písmeno.
maks
Profil
haveljir:
jako že by ses dostal z webu na lokální soubor? To nelze. Pokud na něj chceš z webu odkazovat, nahraj ho na FTP a odkazuj na něj přes protokol http(s).
lionel messi
Profil
Cesta má byť: file:///C:/celerra-fs/ atď. Prvým problémom, kt. mi udrel do očí sú lomítka (majú byť 3 namiesto tvojich 5), ale asi je tým zbytočné sa zapodievať, pretože ako píše maks, treba použiť FTP a http.


Ešte som zabudol: keď už píšeš cestu s protokolom file, za tromi lomítkami musí nasledovať disk, kam odkaz smeruje (C: alebo D: a podobne).
haveljir
Profil
takže když ručně zadám tuhle adresu tak mi to funguje ale odkaz z toho neudelám??

jenže on to je sítovej disk...


nahrát na ftp?? to je co??
ja ale potřebuju aby se na nej dostali pouze lidi co sou na firemní sítí nebo na VPN...
maks
Profil
haveljir:
z webu se na lokální disk odkázat z bezpečnostních důvodů nedá.

nahrát na ftp?? to je co??
hledej, než se hloupě zeptáš. Předpokládá se, že když pracuješ s HTML a odkazuješ, základy práce s webem bys znát měl. Pokud ne, nevidím důvod, proč jsi tímto úkolem ve vaší firmě byl pověřen právě ty.
lionel messi
Profil
haveljir:
Ako publikovať stránku

FTP
Davex
Profil
haveljir:
Mohlo by to fungovat pouze za předpokladu, že se stránka s odkazem na sdílený soubor bude také otevírat jako soubor, tedy přes pseudoprotokol file:. Pokud je to webová stránka načtená přes protokol http: nebo https:, tak to fungovat nebude z důvodů zmíněných výše.

Nicméně může záležet i na prohlížeči. Třeba můj Explorer 8 zmrší escapované znaky v adrese s protokolem file: a odkaz funguje pouze bez escapování.

<a href="file://///celerra-fs/ACO Information/Personální útvar/1109_Telefonní seznam/Telefon.pdf">odkaz</a>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0