Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Zdravím,
potřebuji vytvořit klasický statický web kde se moc obsah měnit nebude, až na pár sekcí jako novinky, galerie atd. Prostě takové portfolio. Bohužel neumím programovat a zvládám pouze html/css. Jakým způsobem se dá toto vyřešit? Dá se to nějak napojit na wordpress? Nebo existuje něco jiného?

Mám hlavní stránku, kde chci mít výpis nejnovějších novinek a pak chci mít podstránky s výpisem všech novinek, které se budou stránkovat. Dále podstránku s galerii. Zbytek webu by již byl neměnný, až na nějaké drobné úpravy, které je možné potom jednoduše udělat v html kódu.

Děkuji.
Taps
Profil
anonymní:
jako pro úplného laika by pro tebe byl nejlepší nějaký free jednoduchý redakční systém
Dá se to nějak napojit na wordpress?
Co chceš napojit na wordpress ?
LudekBrno
Profil
anonymní:
nemyslíš, že by bylo jednodušší ten web udělat rovnou v tom wordpressu (Joomla...)? Tím myslím redakční systém, který si jen nahraješ na server, vybereš vzhledovou šablonu a vše ostatní už řešíš přes administrativní rozhraní, aniž bys musel cokoliv programovat (dokonce ani html/css)
anonymní
Profil *
No chtěl jsem tam mít vlastní grafiku webu a navíc ve wordpressu s využitím šablon budu asi hodně omezený rozložením webu i možností úpravy grafiky.


Taps:
„Dá se to nějak napojit na wordpress?“
Co chceš napojit na wordpress ?

No abych mohl mít celý web statický a jenom ty novinky a fotogalerii mohl upravovat přes wordpress.
Alphard
Profil
anonymní:
Ano, tyto problémy budou. Ale měly by být schůdné. Naprogramovat si sám stránkování novinek bude nyní zřejmě nad vaše síly. Kdyby šlo jen o includování menu, dá se to udělat bez chápání, ale tohle už je moc.
Stáhněte si nějaký template co nejvíce podobný vašemu požadovanému (rozložením) a pak si ho pomocí html a css upravte.

potřebuji vytvořit klasický statický web ... Bohužel neumím programovat
Přesně pro takové lidi redakční systémy jsou. Položte si otázku, chcete (obsahově) tvořit web, nebo programovat? Obojí dělá jen minimum lidé.
anonymní
Profil *
Ok, to by mohlo být možná řešení pokud se mi podaří najít podobnou šablonu zdarma a upravit vzhled tak, jak jej mám navržený. Ale nevím, jak moc je to reálné když mám navíc s wordpresem minimální zkušenosti.

Na hlavní stránce mám nahoře logo s menu, pod tím vlevo velký titulek s tlačítkem a vpravo obrázek. Pod tím je už jen video a vedle ten výpis nejnovějších novinek.

Mě ale wordpress přijde přeci jenom vzhledově tak nějak "blog-ově" a nevím, jestli takové "portfolio" v něm půjde udělat.

Zkusím na to mrknout, každopádně kdyby byla ještě jiná možnost, tak budu rád za rady/tipy.
jefitto44
Profil
WP aj pôvodne je určený na weby. Môžeš si vybrať. Väčšina ľudí preferuje WP pred Joomlou, ale vyskytujú sa zavše aj drupal stránky (s drupalom som ale v živote nerobil).
Vo WP si jednoducho stiahneš tému, ktorá sa najviac približuje tej tvojej a potom si už iba našteluješ všetko podľa seba (upravuješ CSS kvôli vzhľadu), rozvrhnutie stránky máš už zakomponované v téme, takže treba len hľadať.

BTW, WordPress nepozná slovo "Nedá sa"
anonymní
Profil *
Rád bych si wordpress vyzkoušel atd., Zkoušel jsem to na webzdarma, ale mám problémy s instalací šablon a vždycky to vyhodí chybu a nedaří se mi žádnou šablonu nainstalovat. Jak wordpress vyzkoušet? Nechce se mi kupovat hosting.
jenikkozak
Profil
Wordpress je náročný systém, který mnohdy neběhá svižně ani na placených hostinzích, natož na jejich zubožených bezplatných variantách.

Nechce se mi kupovat hosting.
Pokud svému projektu nevěříš ani natolik, abys za něj byl měsíčně ochoten obětovat pár desítek korun, snad se na něj raději vykašli, protože čas, který u něj strávíš, se ti nejspíš nikdy nevrátí.
anonymní
Profil *
jenikkozak:
„Nechce se mi kupovat hosting.“
Pokud svému projektu nevěříš ani natolik, abys za něj byl měsíčně ochoten obětovat pár desítek korun, snad se na něj raději vykašli, protože čas, který u něj strávíš, se ti nejspíš nikdy nevrátí.

Ten web dělám pro známého, nejde o můj projekt. Hosting chci pořídit až pro web, ale momentálně bych si rád nanečisto vyzkoušel wordpress a jeho úpravu
jenikkozak
Profil
Nevím, na kolik si ceníš hodinu své práce, ale instalace nanečisto na Webzdarma tě nejspíš vyjde dráž, než je měsíc provozu hostingu navíc (což je v horším případě stovka).
anonymní
Profil *
Je to trošku komplikovanější. Web dělám pro jednoho známého. Jde o osobní prezentaci. Nechci web vypouštět ven dokud není 100% hotový. Navíc se potom o něj bude starat sám a nechci si registrovat doménu a hosting na sebe.

P.S.: Pokud použiji nějakou šablonu, kterou upravím, nebude pak problém při aktualizaci WP nebo šablony?
Amunak
Profil
anonymní:
Na testování by ti stačil hosting bez domény (můžeš si nějaký záznam třeba jen zapsat do souboru hosts), a zabezpečení, aby tam nemohl nikdo jiný než ty, je pár řádek v .htaccessu. Pokud ti to nejde otestovat na lokále, a na freehostinzích to jde mizerně, těch +-50 korun za hosting na měsíc bude asi nejvýhodnější řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0