Autor Zpráva
mencik
Profil
Ahoj!
Máme už déle než měsíc v provozu stránky, kde dcera kreslí portréty. Ale roboti o nich pořád neví. :-(
Vím, že je to ještě krátká doba, ale také může být nějaká chyba v kodu - že mně tam chybí, nebo přebývá písmenko, uvozovky či čárka (nebylo by to poprvé!) - a to bych se pak návštěvy robotů nedočkal. Takže prosím o kontrolu, zda to mám naťukaný dobře?
Mám tam soubor "robots.txt", kde mám napsáno: User-agent: * Disallow:
a v hlavičce mám pro roboty v kodu: <meta name="robots" content="all follow, index">
Na stránky mně odkazuje několik příbuzných webů s nabídkou na portréty, které jsou na moje klíčová slova portréty uhlem na předních místech ve vyhledávačích.
Dále jsem slyšel, že lze někde adresu stránky přímo napsat vyhledávačům, aby se s nima nemusely hledat. Poradíte mně prosím odkaz - kde?
Jedná se o tyto moje stránky: www.portrety-uhlem.eu/
Děkuji moc za kontrolu a nějakou radu, jak těm vyhledávačům pomoct ty moje stránky najít :-)

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „vyhledávací roboti“ byl příliš tuctový. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
margin
Profil *
Třebas Google o stránce ví: https://www.google.cz/search?client=opera&q=site:portrety-uhlem.eu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Jiné vyhledávače jsem nezkoušel.
Trejpa
Profil
mencik:
lze někde adresu stránky přímo napsat vyhledávačům, aby se s nima nemusely hledat. Poradíte mně prosím odkaz - kde?
Aby tě vyhledávače nemusely hledat, hm a ty jsi hledal? Stačilo do vyhledávače zadat tři slova:
přidat stránku google
přidat stránku seznam
Tím se přidá stránka do indexu. Zda a na kterém místě se vyhledá je pak na tom, jak vyhledávač určí důležitost stránky vůči hledanému dotazu.

v hlavičce mám pro roboty v kodu: <meta name="robots" content="all follow, index">
Máš to špatně, více na jpw.cz. Nekomplikuj si to a značku s čistým svědomím klidně smaž. Slouží k zakazování, povolené hodnoty jsou výchozí. Víc vyhledávačů ti nepřivede.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0