Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

nikdy mě nad tím nenapadlo přemýšlet, ale všiml jsem si toho až teď, kdy řeším opravdu každý detail.

Pokud mám obrázek, který překryju elementem s barvou rgba(0, 0, 0, 0.5), je jeho barva tmavší, než když nastavím stejnou barvu vrstvě ve Photoshopu. Proč a co je teda skutečně 50% průhledná černá barva?
nethor
Profil
Nepoužíváš ve photoshopu CMYK? Rozdíl může být způsobený chybným přepočem prostoru barev.
margin
Profil *
Kdysi jsem používal Corel Draw! (verzi 5) a tam bylo přednastaveno, že barvy na monitoru simulovaly tiskový výstup. Pochopitelně nejhůř dopadly barvy červená (#ff0000), zelená (#00ff00), modrá (0000ff). Není podobné nastavení i ve Photoshopu?

Jiná, pravděpodobnější možnost:
Programy pracující s vrstvami umožňují nastavit, jak se mají vrstvy mísit, blend modes, "obyčejné" mísení je "normal", je možné, že v tomto případě je zvolen jiný režim prolnutí vrstev.
joe
Profil
Trochu jsem na tuto diskusi zapomněl a reakcí si všiml až nyní.

nethor:
CMYK nepoužívám, mám RGB/8. Ve Photoshopu je nějaké nastavení barev, ale jestli by to s tím mohlo souviset, nevím. Zkusím to trochu prozkoumat. Konkrétně mam nastaveno RGB: Monitor RGB - sRGB IEC61966-2.1.

margin:
Prolnutí jsem neměl nastaveno, vždycky jen normální/obyčejné, anglicky "normal".

To nastavení je možná právě to, jak jsem psal výš, konkrétně Edit - Color Settings, ale nevím (?)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0