Autor Zpráva
Maxemail
Profil
Nevíte někdo v čem se dá tvořit lehce grafika krom photoshopu ten se mi moc nelíbí prosím pište a kdyžtak napište i adresu ke stáhnutí děkuji
thingwath
Profil *
V čem se nelíbí? Tak bude nejlépe možno vybrat něco vhodného, takhle vám akorát všichni doporučí svůj oblíbený program na bitmapovou grafiku. (s gimpem nezačnu, ne a ne :-))
Maxemail
Profil
was????
thingwath
Profil *
No, kde je problém s photoshopem a co by to jako mělo být spíše. Pokud teda prostě nechcete seznam grafických editorů.
Maxemail
Profil
potřebuju program ve kterém se lehko dělá grafika pro www a nebo navod na photoshop
Hanz
Profil
Skus Macromedia Fireworks MX. A kdybys chtěl návod tak tady
mipo
Profil
Návod na Photoshop nepoznám, osobne ho tiež nemám rád. Dobrý návod na rovnako dobrý program je na fireworks.jakpsatweb.cz.

Osobne už niekoľko rokov používam Paint Shop Pro 5 (momentálen je už verzia 9). Ide o starší program, ktorý neponúka premrštené množstvo funkcií, ale na webovú grafiku podľa mňa stačí.
ajvn
Profil *
http://javascript.webz.cz/ben-willmore-photoshop.php3
http://interval.cz/clanek.asp?article=2290
i mne photoshop ze začátku strašil :-) ale nevím od které verze má funci save for web, kde máš plnou kontrolu nad grafikou jak vzhledem tak typem a velikostí souborů
Spikee
Profil
Mipo zabudol dať odkaz na PSP, tak ho dávam ja. jasc.com
wily.
Profil *
ja mam gimp a celkom mi vyhovuje.
Spikee
Profil
Gimp je dobrý, ale trochu netradičný.
Maxemail
Profil
Spikee
a je v tom lehké dělat??
Spikee
Profil
Neviem.
Veľmi som ho netestoval. Je na mňa fakt iný. Ja používam Fireworks
Yuhů
Profil
Ona je otázka, co je to "lehké" dělat. Počítačová grafika je obecně sakra těžká věc. Já jsem si nejvíce zamiloval PaintShop Pro. Gimp mi přišel strašně divnej.
Kráťa
Profil
Záleží, co si chceš udělat, jednoduché tlačítko uděláš třeba ve Wordu (viz http://www.obcasnicek.nazory.cz/navody/tlacitko/tlacitko.doc ) a nemusíš se učit další program.
Potom dle požadavků. Na něco potřebuješ pořádný program, něco uděláš v pohodě v Malování.
Honza H.
Profil *
Já osobně používám Corel Draw 8. Je to sice SW hodně orientovaný na vektorovou grafiku, ale dá se v tom velice dobře zpracovávat
i fotogtafie a veškeré bitmapové objekty, zvlášť když obsahuje modul Coref Photo-paint. Já jsem v tom byl prostě odkojenej od verze 3.0 ( začátek 90-tejch let ) a jednu dobu jseem se tím i živil, proto nedám na to dopustit. Photoshop sice neznám, ale mám k němu manuál na verzi 6.0 CE. pokud máš zájem, tak uveď svůj E-mail a pošlu ti to. ( spakovaný to má 3,6 MB )
Petr :o)
Profil *
Já používám CorelDRAW...
bojars
Profil
Maxemail:

Nerozumiem tomu prečo nie PHOTOSHOP. A máš možnosť ho používať tak tých pár skutočne používaných funkcií sa naučíš raz dva, a vonkoncom netreba študovať manuál. Metódou pokus-omyl to tiež ide. Prax je prax... Bola by škoda nepracovať s týmto programom. Treba si len zvyknúť používať:

- bežné kresliace nástroje- od štetca, gumy, blur, sharpen, a spray to sú vlastne rovnaké nástroje,

- vrstvy: poradie vrstiev, priehľadnosť (precentá nad panelom layerov- vrstiev), po dvojkliku na editovanú vrstvu môžeš využiť efekty (tieň, bevel, stroke), platí to pre grafickú vrstvu aj text,

- práca so selekciami: klasika je od "magic wand" po jednopixelové linky, doplniť selekciu si môžeš cez masku (červený závoj cez obrázok) pomocou štetca čiernou (pridať), bielou (odobrať), dajú sa v menu Select transformovať,

- rôzne transformácie obrázku (cez Edit), skosenie, otočenie, perspektíva,

- ladenie úrovní, kontrastu, sýtosti farieb, pohrať sa s preddefinovanými filtrami,

ajvn správne spomenul možnosť exportu (Save) pre web...

Yuhů má pravdu gimp je divný, tiež dosť svojou zložitosťou podobný PHOTOSHOPu, a stáva sa, že v tej najnepríhodnejšej chvíli padne... Paint Shop Pro je Fajn spolu s Animation Shop je je univerzálnejší pre WEB, celkom zaujímavé sú "Picture Tubes"...

Nevíte někdo v čem se dá tvořit lehce grafika krom photoshopu ten se mi moc nelíbí prosím pište a kdyžtak napište i adresu ke stáhnutí děkuji

No poviem Ti, že v PHOTSHOPe sa webová grafika robí veľmi ľahko, rýchlo a s prehľadom.
Problémom tohoto programu je pre začiatočníka v tom, že má veľa funkcií, ale to je ďalšia cesta k zdokonaľovaniu v práci a chápaniu podstaty PC grafiky. Ak Ti môžem poradiť a máš tú možnosť uč sa s PHOTOSHOPom ak ho máš, aj tak sa k nemu raz vrátiš.

(uff... to je na BLOG),

:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0