Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám v počítači vir, se kterým si nevím rady a tak počítač půjde na opravu ke známému. Problém je, že mi kámoš říkal, že může najít všechnu smazanou historii a tak, je to pravda? A pokud ano, lze nějak účinně odstranit? Nerad bych, aby máma viděla na co koukám.. Díky moc
okolojsoucí
Profil
Á, že by dítě které kouká na porno? :) Neboj myslím že máma to buď již ví nebo alespoň to tuší pokud ti tedy není méně jak 13 let, to by byl ale už brutus :)

Ale zpět k otázce. I když smažeš historii tak lze obnovit. Prakticky je to úplně stejné jako když smažeš soubor tak si stáhneš program na obnovu a tím ho nahodíš zpátky. Všechno je to založené na systémovém žurnálu. Je to takový log toho co se v počítači děje. Smažeš něco je to do něj zapsáno. Obecně lze ale vypnout, ale to je více jak riskantní, protože počítač si do něj zapisuje i to pokud se nekorektně vypne počítač tak že pak zpětně lze opravit nebo např. Firefox když spadne a ty ho nahodíš tak si pamatuje kde vlastně skončil. Nevím jak je to ve Windows, ale na Linuxu se žurnál obecně maže vždy po měsíci (možná), je to kvůli tomu aby zbytečně nezabíralo xGiB dat.

Bezpečně lze vše smazat pouze pomocí nějakého armádního cyklu. To znamená že se smaže poprvé disk a potom se vytváří následně náhodně generované soubory a takto se to opakuje třeba 30x (čím více tím lépe). K tomu je například dobrý program si stáhnout pro příkazový řádek SDelete kde pomocí parametru -p si nastavíš počet přepisů.
Ale obecně nejbezpečnější smazání disku zajišťují drtičky, kam dáš disk a vyjede ti z toho 10mm - 2cm částečky ale obecně je to drahé.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0