Autor Zpráva
Ddes
Profil *
Zdravím,
mám jednu funkci v php, jedná se o formulář.. když někdo odešle formulář na stránce s formulářem se objeví text o tom, kolik jich bylo již odesláno. Ta funkce tedy vypisuje číslo počtu zaslaných formulářu a vedle toho je funkce na smazání(doufám, že funguje správně..) jenže na to může kliknout kdejaký trulík a to se mi nelíbí. Lze to nějak omezit dle ip ? abych na to mohl kliknout jen já?.. na netu jsem nic pod tímhle nepohledal...

Otázka tak bokem. Za jak dlouho myslíte, že je možné se naučit php na dobré úrovni? Teprve jsem začal, je to pro mě něco nové a jeví se mi to jako španělská vesnice.. tak mě zajímá, jak dlouho mé utrpení v začátcích bude trvat, než se posunu někam kde něco zvládnu na slušné úrovni.. nechci být profesionál :) :D
scheras
Profil *
$ip = filter_input( INPUT_SERVER, 'REMOTE_ADDR', FILTER_VALIDATE_IP);
$mojeip = 0.0.0.0; //Doplnit vlastní IP.

if ( $ip == $mojeip ) {
         echo "Tlačítko na smazání";
} 
margin
Profil *
Ddes:
IP adresa není unikátní ukazatel (odkaz uvidí všichni s danou IP adresou a zároveň nebudeš moci mazat z jiné IP adresy). Vytvoř si na webu někde přihlášení, přihlaš se a teprve, když jsi přihlášený, si odkaz na smazání zobraz. Jak se přihlásit, si dohledej.

jak dlouho mé utrpení v začátcích bude trvat, než se posunu někam kde něco zvládnu na slušné úrovni
třeba slušné úrovně nedosáhneš nikdy. Programování je práce jako každá jiná, každý má vlohy na něco jiného.
Ddes
Profil *
Tak vám všem moc děkuji za odpověď :) Hlavní je, že to mohu jen já ze své IP. Nic víc nepotřebuji.. a co se týče učení php, doufám, že se na tu úroveň dostanu.. :)

Tak ještě jednou dík :)
Amunak
Profil
Ddes:
Hlavní je, že to mohu jen já ze své IP
Máš falečný pocit bezpečí. Rozhodně to nemůžeš jen ty. Může to používat kdokoliv s tou IP adresou.
Ddes
Profil *
Amunak:
Máš falečný pocit bezpečí. Rozhodně to nemůžeš jen ty. Může to používat kdokoliv s tou IP adresou.

To mě trochu děsí.. takže jediné řešení je vytvořit přihlášení?
Amunak
Profil
Ddes:
Nemusíš mít plnohodnotné přihlášení. Stačí mít prostě pole pro heslo, které odešleš, a porovnáš ho s hashem. Anebo pokud máš svůj počítač a víš, že se ti nikdo nedostane k historii, můžeš třeba jen používat nějaký klíč v URL v kombinaci s kontrolou té IP adresy. Záleží jen na tom, jak moc bezpečné to chceš mít.
Kubo2
Profil
Ddes:
Za jak dlouho myslíte, že je možné se naučit php na dobré úrovni?
To je podľa toho, ako veľmi ťa to baví (závisí to aj od niektorých iných faktorov, ale toto je jeden z hlavných). Napríklad ja som sa naučil PHP asi tak za rok, ale podľa môjho názoru ho ešte stále neviem na slušnej úrovni. Ale to je individuálne.
Ddes
Profil *
No zkusím si s tím nějak pohrát, to heslo je dobrej nápad.. + ta ip a mělo by to být tak nějak v pohodě no. Tak programování mě celkově dost zajímá.. a vždycky mě lákalo. PHP vypadá zajímavě, jen doufám, že ho dokážu chápat aspoň natolik abych si základní věci jako např. právě toto dokázal udělat:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0