Autor Zpráva
edy02
Profil
zdravím,
stvořil jsem tento web www.pismomaliri.cz jenže mi tam nefunguje načítání obrazků.
Nebo se zobrazují jenom některé.... na mám domácím apache serveru mi to funguje normálně.
A nevypadá to, že by to bylo interpunkcemi u názvu obrázků.
Nevíte prosím, čím by to mohlo být?

Jinak systém je ten, že mám naházený soubory obrázky ve složce a dva skripty, které z nich vytvoří zmenšeninu(to je ty odkazy obrázků), jednu zvětšeninu(to jsou ty co se zobrazí, když na ten odkaz kliknete) a podle těch základních se to seřazuje(podle data změny), všechno.

Navíc je to hrozně pomalé, nevím přesně čím to je. Možná velikostí těch zmenšenin. Jenže ty mají tak kolem 6kb, tak nevím čím to je, zřejmě to provádí nějaké operace a nevím jaké :(.
Pomoc prosím.

děkuji
edy
user243
Profil
404 - soubor nenalezen; zkontroluj si, jestli jsi všechny obrázky z localhostu nahrál i na server;
názvy souborů piš raději bez mezer a bez diakritiky;
edy02
Profil
user243:
Mě to teda funguje, aji kamošce to fungovalo. Co používáš za prohlížeč?

Jinak jsem zjistil teda, že to bylo fakt tou diakritikou :/
user243
Profil
tohle si mírně protiřečí...
edy02:
stvořil jsem tento web www.pismomaliri.cz jenže mi tam nefunguje načítání obrazků.

Mě to teda funguje, aji kamošce to fungovalo. Co používáš za prohlížeč?
edy02
Profil
user243:

Jsem myslel, že se ti celá ta stránka nenačetla vůbec...
LudekBrno
Profil
edy02:
Každopádně ti stále některé obrázky nefungují. Základem funkčnosti obrázků na serveru je, že názvy se budou skládat pouze z písmen a-z, čísel 0-9 a znaků pouze pomlčka a podtržítko. Takže žádná diakritia, žádné mezery, žádné speciální znaky a VŠECHNO včetně přípony pouze malými písmeny. Když si zvykneš takto pojmenovat všechny obrázky souborů před nahráním na server a samozřejmě stejně na ně budeš odkazovat v html, nebudeš mít problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0