Autor Zpráva
Modrasek
Profil
Dobrý den, chci si zprovoznit webhosting přes FTP. Doménu mám koupenou a v podstatě jsou to stránky, na kterých si chci odzkoušet tvorbu webových stránek a dolaďovat detaily. Stránka by byla jen pro mne, alespoň zatím a běžela by pouze zároveň s mým pc. Jak mám tedy propojit doménu s mým FTP serverem?
juriad
Profil
Zaprvé, FTP ti stačit nebude, potřebuješ server, něco jako IIS nebo Apache.
Dále potřebuješ mít veřejnou IP adresu a na routeru přesměrovaný port 80 na svůj počítač.
jenikkozak
Profil
A také spoustu času a peněz: Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Provozování webových stránek z domácího počítače (= vlastní webový server)
Modrasek
Profil
Dobře, ale já nechci aby stránka běžela celý den. Jak jsem zmínila, bude jen pro mě. Pokud bych se dále rozhodla web uveřejnit a propagovat, přesunula bych ho na placený webhosting.
Fisir
Profil
Reaguji na Modraska:
A to nestačí lokální webserver přímo na tvém počítači (WAMP, XAMPP)?
juriad
Profil
Modrasek:
A potrebuješ tedy vůbec, aby stránka byla dostupná z internetu?
Nestačilo by její spuštění lokálně?
lionel messi
Profil
Modrasek:
Dobře, ale já nechci aby stránka běžela celý den. Jak jsem zmínila, bude jen pro mě.
Na to postačí bohate lokálny server - ja používam EasyPHP (český návod na inštaláciu).
Petr ZZZ
Profil
Modrasek:
Pokud jsou stránky v čistém HTML a CSS, stačí uložit jednotlivé soubory v nějaké (nejlépe pouze těm stránkám věnované) složce na tvém počítači a pak nějakou z nich prostě otevřít v prohlížeči. Pokud jsou generovány v PHP (nebo jiném serverovém jazyku), potřebuješ ještě nějaký (virtuální) server. Hosting potřebuješ až na zveřejnění a zpřístupnění stránek v internetu.
Juandev
Profil
Modrasek:
a v podstatě jsou to stránky, na kterých si chci odzkoušet tvorbu webových stránek a dolaďovat detaily.
K tomu nebylo potřeba si pořizovat doménu, pokud nechceš využívat nějakých externích webových služeb nebo ji jednoduše ukazovat přes doménu.

Dobře, ale já nechci aby stránka běžela celý den. Jak jsem zmínila, bude jen pro mě. Pokud bych se dále rozhodla web uveřejnit a propagovat, přesunula bych ho na placený webhosting.
Na to Vážně nepotřebuješ doménu. Nejjednoduší by bylo použít nějaký webhosting zdarma - nemusíš nic platit a vše co potřebuješ ti dají zadarmo, jen ti tam bude vyset baner s reklamou, nebo tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0