Autor Zpráva
Ctibor
Profil
Ahoj.
Mám formulář - uživatel všechno vyplní, pak to zkontroluji a když je vše v pořádku tak uložím do MySQL. A teď mám problém - jak mám ukončit danou stránku, respektive jak spustit jinou "stránku" (v zásadě jiný PHP soubor) abych mohl třeba "poděkovat" atd. Když jsem hledal i tady, tak je to vždy přesměrování přes nějaké tlačítko, anebo přesměrování hned při načtení stránky. Ale jak ukončit skript někde uprostřed a spustit jiný PHP, tak to jsem nikde nenašel.
Mohl by mi, prosím, někdo poradit?
Someone
Profil
Ta struktura může vypadat třeba takto:

registrace_formular.php // obsahuje formulář, který se odesílá na registrace_zpracovani.php
registrace_zpracovani.php // kontrola dat, vkládání do databáze a následné přesměrování, které může vypadat třeba takto
    if($vsevporadku) {
        Header("Location: informacni_stranka.php?zprava=" . urlencode("Vše proběhlo v pořádku"));
        exit();
    } else {
        Header("Location: informacni_stranka.php?zprava=" . urlencode("Něco se pokazilo"));
        exit();
    }

a informacni stranka může vypisovat zprávu:
if(isset($_GET['zprava'])) echo "Výsledek odeslání formuláře: " . htmlspecialchars(urldecode($_GET['zprava']));
Ctibor
Profil
Děkuju moc. Vzhledem k tomu, že už to v IF mám před tím ukládáním, tak mi stačilo dopsat pouze to $vsevporadku. Ještě jednou díky.
Someone
Profil
To $vsevporadku byl samozřejmě jen příklad, podmínka může ověřovat, zda byly vyplněny všechno hodnoty, zda zapsání do db bylo úspěšné atd.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0