Autor Zpráva
Martin21000
Profil
Zdravím,
vytvářím kalendář, ve kterém potřebuji dát do url adresy aktuální čas přes určené proměnné. Chtěl bych se zeptat jestli je toto jediný kód, jak dostat nějaké proměnné do url. Nešlo by je tam dát i jinak?
echo "<a href=?rok=$rok&mesic=$mesic></a>"
Joker
Profil
Záleží, co je smyslem toho.

Jestli nějak dynamicky modifikovat adresu podle toho na co návštěvník klikne, k tomu se obvykle používá JavaScript a location.hash
Martin21000
Profil
To jsem zapomněl uvést, na té stránce je kalendář určen k rezervování služeb. Smyslem má být, aby se v kalendáři nastavil aktuální rok a měsíc při návštěvy té stránky. Když už pak klikne na nějaké datum tak se natáhne do URL adresa viz. příklad:
/objednavka1.php?rok=2014&mesic=2&den=2
A já chci aby to fungovalo i tím stylem, že když klikne na stránku objednavka tak se otevře a do URL se nastaví aktuální datum př. :
/objednavka1.php?mesic=02&rok=2014
Martin21000
Profil
Už vyřešeno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina21000:
Jak? A proč zamykáš?

Když už pak klikne na nějaké datum tak se natáhne do URL adresa
To mi připadá spíš jako úloha pro obyčejný odkaz, než pro nějakou alternativu.
Martin21000
Profil
Chamurappi:
Nezamyká se po vyřešení úlohy?

Ano, už jsem to vyřešil tím, že jsem to nacpal do odkazu, který odkazoval na stránku s objednávkami.
Joker
Profil
Martin21000:
Nezamyká se po vyřešení úlohy?
U nás ne.
Možná by stálo za to při zamykání nemoderátorem zobrazit potvrzovací dialog s nějakým upozorněním v tom smyslu.
Martin21000
Profil
To by nebyl špatný nápad :-) Na co to zamykání vůbec je? Ať pro příště vím.
lionel messi
Profil
Reagujem na Martina21000:
Na co to zamykání vůbec je?
Myslím si, že slúži hlavne pre tunajších moderátorov na zamykanie obzvlášť problematických vláken pri boji s mimoriadne trpezlivou háveďou (príklad).
jenikkozak
Profil
Zamykání vláken je pozůstatek z původní diskuse, který se bude rušit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0