Autor Zpráva
Lukas S.
Profil *
ahojte chlapi, zas problém... najednou, když dělám formulář, tak se mi na pc pak zobrazuje pomocný text ke kolonce o kus jinde... čím je další kolonka níž, tím víc je její pomocný text ("historie kolonky") níž...

je to form v úplně stupidní stránce, jenom stránka, tabulka a v ní form... tato stránka je pak vložena jako iframe do nadřazené stránky...

zkoušel jsem formulář odentrovaný ( :roll: ) v té jedné hlavní tabulce, i rozmístěný v buňkách, ale stejně je to vždy posunuté.

jo tak už vím, je to tím, že je to vloženo jako iframe. když tu stránku volám zvlášť, tak je to v pohodě...

nejde nějak u formuláře zakázat třeba ty pomocné kolonky?



hlavně mi neříkejte, že je to zprasený kód :wink:

když je iframe volaný zvlášť - do nového okna

peta
Profil *
Lukas S. odkaz na stranku?
Jak to nelze odzkouset, tezko rici.

Predevsim je ale treba umet pouzivat validator...
www.htmlvalidator.com
- open file - CHECK

A pak samozrejme treba CSS
jakpsatweb - css
Yuhů
Profil
jednak fakt nevím, co je to pomocná kolonka ani pomocný text

a za druhé by to chtělo vidět zdroják
YoSarin
Profil
Myslím že ta pomocná ikonka je historie <input>u ale to ostatní lze bez kódu těžko říct... Buď je to bug v iFrame (o čemž pochybuji, protože pak by to bylo známé a popsané) nebo bug v kódu (což je pravděpodobné) Takže buď hodit link, nebo umazávat kousky kódu a přidávat jiné kousky kódu a to asi i včetně CSS...
YoSarin
Chamurappi
Profil
Podle obrázků tipuji, že dotyčná stránka je ukryta někde na http://www.uverova.sk/cz/

Reaguji na petu:
Predevsim je ale treba umet pouzivat validator...
To jest vložit adresu/kód a zmáčknout tlačítko. Hmm, těžké.

Proč pořád vnucuješ ty validátory, když vůbec žádný prohlížeč nerozebírá kód podle specifikace?
Validátor HTML kódu tě upozorní jen na to, chybí-li ti někde ukončovací značka nebo zanoříš-li sémanticky nevhodně elementy. Nic víc důležitého neřekne. HTML kód definuje pouze strukturu, je-li dobře rozebrán (dobře = tak, jak zamýšlel autor), není špatné zobrazení jeho vinou. Z čehož plyne, že „opravením“ na validní konstrukci chyba nezmizí.

V tomto případě je problém zjevně v uživatelském rozhraní prohlížeče, což už s validitou vůbec nesouvisí.

Reaguji na YoSarina:
Buď je to bug v iFrame (o čemž pochybuji, protože pak by to bylo známé a popsané)
Nevím, je-li někde bližší popis, ale myslím, že to je chyba Exploreru při určité konstrukci s <iframe>. Nebo možná obecně s formuláři při nějakém druhu pozicování.

nebo bug v kódu (což je pravděpodobné)
Nenapadá mě, jak bych takovouto chybu mohl běžnými HTML/CSS prostředky vytvořit.
peta
Profil *
YoSarin Nene, podle vzhedu obrazku soudim, ze jde o chybu zpusobenou zamerne uzivatelem, zadny bug.
Konkretne, co se stane, kdyz das 500px siroke bloky do 300px sirokeho divu? Nepredvidatelne se zalomi na vice radku, pokud nejsou pozicovane.
Samozrejme to chce kod, zapnout mu tam kolem vseho ramecky a bylo by to hned jasne, co se deje.
YoSarin
Profil
Chamurappi:
Ok, vzdávám se předem o tom jsem opravdu nevěděl

Peta:
Nejsem si jist nakolik zalamování řádků ovlivní zobrazení položek které uživatel někdy v historii zadával do inputů se stejným name...
Jestli má Chamurappi pravdu, a já nevidím důvod proč by to tak nemělo být, pak je to čistě záležitostí prohlížeče, což se mi zdá celkem pravděpodobné...
Lukasisko
Profil *
tak jsem to nejak narychlo doplacal tady je to teda doprasene maximalne ale byl bych rad za konstruktivni kritiku toho, cim muze byt ten posun... iframe i tabulka ve strance s vlastnim formularem maji pevne na pixel dane rozmery, jak jsem psal, tak stranka s formularem volana samostatne (tedy ne pres iframe) to nedela

http://www.calver.cz/luke/cfu5/cz/form1.htm formular

a zkuste prosim dvakrat poslat stejnou vec


http://www.calver.cz/luke/cfu5/cz/form1_fr.htm
zde jen pro ilustraci vlastni formular
Lukasisko
Profil *
no a s tim fieldsetem to podle me nesouvisi, i kdyz se to ted objevuje podezrele pod jeho okrajem, ale... viz screenshoty nahore...

jsem z toho fakt spatny ;,(
Lukasisko
Profil *
nikdo to nezkusil, co mu to dělá? ;,(
Fred
Profil
OT:Víš co za písničku si zpívám když vidím v pravém tlačítku myši tohle?
alert("ČFU Corporation | 2005");
Pohádkovou: Hlu páku najdu Tě (tádáda), tváříš se nadutě (tádáda) ...

K věci, tohle už jsem párkrát viděl, když zadáváš takovýhle dotaz bylo by vhodné uvést v jakém prohlížeči k chybě dochází. A vzhledem k prohlížeči je řešení tady http://msdn.microsoft.com/workshop/author/dhtml/reference/properties/c omplete.asp
Fred
Profil
Sakra, promiň špatný odkaz http://msdn.microsoft.com/workshop/author/dhtml/reference/properties/a utocomplete.asp

Takhle

<form action="#">
<input type="text" autocomplete="off" name="x">
<input type="submit" value="test">
</form>
Lukasisko
Profil *
@ Fred

to s tím pravým tlačítkem proč? jasně, sám vím, že to jde jednoduše obcházet i přímo pravým tlačítkem myši, ale snad to v té stránce ničemu nevadí? O:-)

problem mam v IE a v jinem prohlizeci jsem to nezkousel (jen nahledy stranek na www.nahled.net), ten odkaz, co jsi poslal, vypadá moc zajímavě, jen bych potřeboval ještě malinko pošťouchnout ;,(
Fred
Profil
autocomplete="off" Asi odpovídáš na ten omyl ;-)
Lukasisko
Profil *
jo tak to už je zajímavější, díky moc!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0