Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Dobrý deň,
Prosím, vás o pomoc s problémom roztiahnutia obsahu, keď je v inom dive. Nešiel by som sem, ale už veľa dní ma sužuje tento problém a sám si s ním neviem dať rady. Tu je živá ukážka a tu konkrétny problém:
1. Zistil som, že je výhodné celý obsah stránky dať do divu (chcem sa opýtať či je to naozaj tak.)
2.<div class="main">, <div class="footer"> sú v dive content, ak by tam ale div content nebol a celé to bolo iba v body, tak by sa výška divu main bez problémov roztiahla na požadované hodnoty, ale ak medzi tým ešte niečo je, problém je na svete; viete mi poradiť ako mám upraviť CSS, aby som tento problém nemal?
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Vždyť div.content má nastavenou šířku 740 px. Když ji zrušíš, normálně se roztáhne.

Zistil som, že je výhodné celý obsah stránky dať do divu
A jak jsi to zjistil? Pokud to není nezbytně nutné, pak k tomu samozřejmě není důvod.
Tomáš123
Profil
ale veď hovorím o výške.
Ide mi o to aby obsah na bielom pozadí mal minimálnu výšku 100%
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Hm… omlouvám se.
Čeho chceš dosáhnout? Opravdu toho, aby měl element div.main výšku 100 %? Pak není nic snazšího, než onomu <div>u přidat height: 100%. Nebo hledáš patičku stále dole?
Tomáš123
Profil
Fisir:
odkaz "opravdu" je niečo, čo som už skúšal a neviem či si si to cez biely border všimol, ale päta dole z toho divu vytiekla-ja som chcel aby div content obaľoval divy main a footer Čo mám urobiť preto aby ostala päta v contente?
A čo sa týka "patičky vždy dole" čítal som to a snažil sa to urobiť podľa toho, ale čím jednoduchšie(zrejme mi to však nevyšlo).

Zistil som, že je výhodné celý obsah stránky dať do divu
To preto lebo keď potrebujem aby bol obsah v celku a nemenil sa približovaním či zmenšením okna.

Ak mi povieš klady a zápory, možnosti nechať to v dive content, tak budem môcť zvážiť možnosti (bude stačiť aj URL s podobnou problematikou).
Ešte som ti nepoďakoval takže: Diki
Tomáš123
Profil
Link na to ako som to chcel mať, pomohol mi s tým kamarát- keby niekto mal ten istý problém. Diki Fisir za pomoc.
Tomáš123
Profil
Fisir: so stránkou ešte nie som ďaleko a chcel by som preto vedieť, či to podľa tvojho názoru mám dávať obsah ešte do obaľovacieho divu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0