Autor Zpráva
aradix
Profil *
Ahoj chtěl bych si udělat webovky s více stránkami.
To znamená hlavní strana plus dalších pět stránek ale nevím jak to mám udělat abych mezi nimy mohl listovat.
tag <a href= adál tomu moc nerozumím.
Nevim jak mám na hlavní stranu zařadit odkaz abych mohl prohlížet další stránky.
Prosím poraďte děkuju. Aradix
simka
Profil *
podívej se na http://www.jakpsatweb.cz/html/odkazy.html
Timy
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/html/odkazy.html

<a href="nejaka-dalsi-stranka.html">text odkazu</a>

třeba odkaz na stránku "kontakty.html" s textem "napište mi" by se udělal takhle:

<a href="kontakty.html">napište mi</a>
aradix
Profil *
Děkuju za radu ale stejně tomu moc nerozumim.
Tak např.všech pět stránek mám v adresáři C:\aradix\WEB.V adresáři web mám pět souborů,co soubor to stránka.A jak teda ta hlavní stránka pozná kde má najít ty další čtyři strany?
Podotýkám že stránky vytvářim v programu Golden html editor ale to asi nemá žádný vliv.
Timy
Profil
aradix
A jak teda ta hlavní stránka pozná kde má najít ty další čtyři strany? -- pokud neuvedeš absolutní cestu (to je to C:\aradix\WEB\stranka.html), ale relativni (to je právě jenom stranka.html), tak prohlížeč bude soubor stranka.html hledat ve stejném adresáři, jako je umístěný hlavní soubor. Takže pokud budou všechny stránky (včetně té hlavní) ve stejném adresáři, není se čeho bát.
aradix
Profil *
Jsi moc hodnej díky vyzkoušim to.
aradix
Profil *
Tak mi to pořád nejde.
Píše mi to že soubor nebyl nalezen :-(((
Já s tim snad praštim ,hrabu se v tom už asi dvě hodiny,zkusil jsem to různě přejmenovat a nic.
bojars
Profil
Tak např.všech pět stránek mám v adresáři C:\aradix\WEB.V adresáři web mám pět souborů,co soubor to stránka.A jak teda ta hlavní stránka pozná kde má najít ty další čtyři strany?
Podotýkám že stránky vytvářim v programu Golden html editor ale to asi nemá žádný vliv.


IMHO: používaš spätné lomítka.

\: spätné lomítko
/: lomítko, ktoré máš použiť

Bolo by dobré, keby si sa aspom pozrel na tie odkazy, ktoré Ti tu nechali Timi a simka.

Pozri si aj niečo o adresovaní:

http://www.jakpsatweb.cz/html/url.html

C:\aradix\WEB\stranka.html

Predpokladám, že máš, hlavnú stránku (index.html) v adresári "aradix". Ďalšie stránky sú v adresári WEB (stranka1.html, stranka2.html... atď). Potom by si mohol z hlavnej stránky odkazovať na tie stránky takto:

<a href="WEB/stranka1.html">První stránka</a>
<a href="WEB/stranka2.html">Druhá stránka</a>
...

Z prvej a druhej stránky na hlavnú stránku budeš odkazovať takto (príklad pre prvú stránku):

<a href="../index.html">Hlavní stránka</a>
<a href="stranka2.html">Druhá stránka</a>

(...toto je príklad na relatívne adresovanie... tento spôsob odkazovania Ti bude fungovať aj na disku aj po skopírovaní na WEB.)
aradix
Profil *
Predpokladám, že máš, hlavnú stránku (index.html) v adresári "aradix". Ďalšie stránky sú v adresári WEB (stranka1.html, stranka2.html... atď). Potom by si mohol z hlavnej stránky odkazovať na tie stránky takto:

<a href="WEB/stranka1.html">První stránka</a>
<a href="WEB/stranka2.html">Druhá stránka</a>


Já jsem asi opravdu uplně blbej.Udělal jsem to přesně podle tvojí rady a pořád nic.
Když otevřu každou stránku zvlášť tak mi fungujou v poho.Jak jí ale chci otevřít přes odkaz z hlavní stránky tak mi to píše že soubor nebyl nalezen a ať zkontroluju umístění.
Přitom mám tu stránku přesně tam kde jí to nemůže najít.Já už nevim a ty odkazy jsem četl ale moc chytrej z toho nejsem :-)
bojars
Profil
aradix a zmenil si tie lomítka? Skús sem vypísať tie Tvoje odkazy.
Môj príklad bol pre prípad, že:

index.html -> je v základnom adresári,
stranka1.html, stránka2.html ... -> sú v adresári WEB, ktorý by mal byť v tom základnom adresári.
aradix
Profil *
<a href="WEB/stranka1.html">prvni stranka</a>
Takhle to tam mám a nic :-((

ndex.html -> je v základnom adresári,
stranka1.html, stránka2.html ... -> sú v adresári WEB, ktorý by mal byť v tom základnom adresári.

Přesně takhle jsem to udělal
bojars
Profil
aradix a akú príponu má v skutočnosti stránka1. Nie je to náhodou "stránka1.htm"?
aradix
Profil *
Ne má příponu index.html ale soubor který se vytvořil po vytvoření stránky se mi automaticky označil jako doc 1_soubory a stránka jedna má soubor doc 2_soubory nemůže být chyba tady??
bojars
Profil
Ty robíš tie stránky v MS Office?

To nie je tá najsprávnejšia voľba. S tým Ti asi ťažko niekto bude radiť.

Ale pokiaľ viem, tak tie stránky sa ukladajú s príponou *.htm.

...soubor který se vytvořil po vytvoření stránky se mi automaticky označil jako doc 1_soubory...
-> doc 1_soubory je adresár, kde sa ukladajú súbory pre stránku, mali by tam byť na stránke použité obrázky, filelist.xml, thumbs.db... je tam veľa zbytočností.

V tomto prípade by som skúsil upraviť ten odkaz z indexu na stranku1 asi takto:

<a href="stranka1.htm">prvni stranka</a>

... ale v každom prípade by som Ti poradil, aby si sa na tvorbu webu v MS Office vykašlal a aby si skúsil stránky tvoriť štandardným spôsobom, buď cez WYSIWYG editor, alebo niektorým editorom, ktorý sa používa pri písaní kódu: PSpad, 1st page 2000 (tento používam ja), niekto používa NotePad... pozri si stránky Jak Psát Web:

http://www.jakpsatweb.cz/
aradix
Profil *
Kdyby jsi měl ICQ tak bych ti poslal cely ten soubor ma jenom 124 Kb to by možná vyřešilo celý problém,mohl by jsi mi říct kde soudruzi z NDR udělali chybu :-))
aradix
Profil *
Já používám Golden HTML editor ten mi ukládá stránky jako html ale máš pravdu že word je ukládá jako htm.
Já tu stránku jenom udělám ve wordu a potom si ji otevřu v goldenu a ten mi jí následně uloží jako html.
aradix
Profil *
Já to vzdávám NotePad mi stránku ukládá pouze ve formátu txt nebo rtf.
Prostě si asi nikdy stránky neudělám:-(.
Ale přesto všem a hlavně bojarsovi děkuju.
Ahoj aradix
bojars
Profil
Já to vzdávám...

nevzdávaj, však máš ten Golden HTML editor. Urob si v ňom stránky odnova. Možno práve tým uložením v novom formáte sa stane niekde chyba pre ktorú Ti nefungujú odkazy.

...cely ten soubor ma jenom 124 Kb ...

124Kb pre kód stránky je veľa. Objem okolo 100Kb sa blíži k maximu pre jednu stránku aj s obrázkami a niektorými externými súbormi pre ňu. Je možné, že keď budeš robiť stránky v HTML editore bude mať ten súbor maximálne 20Kb a v kóde sa budeš vedieť lepšie vyznať a vyhľadávať v ňom prípadné chyby.

...NotePad mi stránku ukládá pouze ve formátu txt nebo rtf...

To nie je NotePad, ale WordPad, v ktorom sa Ti ten súbor otvorí preto, lebo "pre NotePad je príliš veľký". NotePad je (podľa mňa) iba núdzové riešenie. Dá sa v ňom robiť s kódom, ale nemá funkcie, ktoré uľahčujú túto prácu. Ten Golden HTML Editor je určite lepšie riešenie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0