Autor Zpráva
kalmarcz
Profil *
Zdravím zajímalo by jak nejednodušeji zpracovávat podstránky. Normálně je zpracovávám přes PHP. Ale konkrétně mě zajímá způsob jako je to třeba jak psát web jak se to dělá a zda je to výhone pro snadnou editaci ??
jenikkozak
Profil
O jaké konkrétní zpracovávání se jedná?
Nejvhodnější úprava obsahu se může u různých webů lišit, rozdílná bude také v závislosti na tom, kdo má správu provádět. Například pro sebe bych si nevytvořil web s WYSIWYG editorem, který je pro mě zbytečně omezující, ale nemohu nutit běžného uživatele nebo nějakou sekretářku, aby se učila HTML.
kalmarcz
Profil *
konkrétně se ptám na zpravocání jako je to na www.jakpsatweb.cz chtěl bych ten samý způsob ? vůbec nevím jak to mělo vypadat
jenikkozak
Profil
kalmarcz:
chtěl bych ten samý způsob ?
Myslím, že nechtěl. Yuhů se kdysi zmiňoval, že ten web aktualizuje tuším přes Front Page.

vůbec nevím jak to mělo vypadat
Dal bych zelenou a světle modrou, možná velké červené bubliny na pozadí. Ale moc nevím, o čem je řeč.
Bubák
Profil
kalmarcz:
Ale konkrétně mě zajímá způsob jako je to třeba jak psát web jak se to dělá a zda je to výhone pro snadnou editaci ??
Otazník se píše, až na odůvodněné výjimky, jeden a nepatří před něj mezera!!!
Insert - Component
Úžasná je komponenta Include Page, ta funguje. Kvůli téhle věci používám FrontPage, jinak bych to dávno odinstaloval coby smetí.
Zda to platí i nyní, nebo zda Yuhů přešel na Expression Web, nevím.

jenikkozak:
Dal bych zelenou a světle modrou, možná velké červené bubliny na pozadí.
Ale s bublinami opatrně, aby nesnižovaly čitelnost textu ;-)
kalmarcz
Profil *
asi jsem se nevyjádřil správně. Řeknu třeba příklad mám index, kde má celý layout. A teb stejný layout chci mít na všech svých stránkách a nechci ho celý kopírovat na každou stránku. Jak to udělat aby třeba když najedu na odkaz "kontakty" tak aby adresa vypadala např: www.test.cz/kontakty.
jenikkozak
Profil
Ahá, takže se správou Jakpsatweb to nemá moc společného.
Skládání stránek z kousků
peta
Profil
Adresy www.test.cz/kontakty lze docilit:
- .htaccess regularnim vyrazem presmerovat na kontakty.htm / index.php?strana=kontakt
- php/html predmerovani error404 na kontakty.htm / index.php?strana=kontakt
- vytvorenim slozky kontakty a v ni index.html (php)

Vzhled na vsech strankach?
- html frame, iframe, object (target=jmenoframu)
- js ajax, js
- php include header/footer
A ted mne napadlo velmi zajimave js. Vytvorit layout.htm a pomoci js si ho natahnout a vlozit do nej obsah. (coz obnasi nevyhody framu, ze v te strance nemas link na menu, tudiz se z ni neda nikam dostat, pokud js selze nebo se snazi google najit na ni nejake odkazy)
--
V tom index.php, kam to 404 presmerujes, muzes mit layout a jen do nej includovat obsah ze souboru ze slozky treba stranky/, podle toho, jaky nazev bude v index.php?strana=kontakt. (jen jestli to treba nebylo jasne)
jenikkozak
Profil
peta:
- Víš o tom, že stavový kód 404 se na přesměrování zrovna moc nehodí?
- Standardní (pro uživatele viditelné) přesměrování se pro tento účel nehodí.
- Vytvořením adresáře požadovaná adresa nevznikne.
- Skládáním stránky přes JS hrozí, že se nezobrazí lidem bez JS a nějaký robot ho nedokáže zpracovat (nemusí jít jen o roboty vyhledavačů, ale i třeba o automat, který webmasterovi na webu hledá nefunkční odkazy).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0