Autor Zpráva
Miiik
Profil *
Ahoj,

je nějakým způsobem proveditelné, abych na pozadí jedné stránky použil (v background-image u BODY) 2 různé obrázky zároveň? Např. 2 svislé okraje (2 odlišné obrázky s barevným přechodem o rozměrech 150x10) - pro oba by platilo background-repeat: repeat-y, jeden s background-position:left a druhý s background-position:right.

Mělo by to mít ten efekt, že oba pruhy se zobrazí nezávisle na velikosti rozlišení monitoru nebo velikosti okna prohlížeče a oba pruhy budou stále přes celou výšku obrazovky...

Napadlo mě to obejít přes rámy (levy 150px, stredni, pravy 150px), ale touto cestou to řešit nechci.
Taky to lze udělat, že na pozadí hodím pruh obrazku o velikosti 1600x1 a necham vykreslit pomocí background-repeat:repeat-y. Potom dam DIV na střed např. s background-color:#fff a do něj nacpu text stránky. Ale u barevného přechodu narazím, protože obrázku velikosti 1600x1 s přechodem bude na obrazovce 1024x768 chybět vpravo přes 500px.

Takže se chci zeptat, jestli existuje nějaká finta, jak nacpat na pozadí stránky 2 nezávislé obrázky a nechat je opakovat ve svislém směru tak, aby vytvořily 2 pruhy - jeden vlevo a jeden vpravo (orámovaly tak stránku ve svislém směru).

P.S. Absolutní pozicování pomocí DIVů (vícesloupcový layout) pro mne není řešením, protože u těch sloupců mi nefunguje height:100%, aby se roztáhly na celou výšku stránky a při skrolování by tam furt ty sloupce byly (je možné, že to lze, ale něco dělám špatně - prosím poraďte). A dávat tam natvrdo nějakou výšku v pixelech je taky out, protože pokud by text v prostředním sloupci přesáhl danou výšku, tak by v tom místě oba krajní sloupce skončily a přešly by v pozadí uvedené v BODY.

Předem díky za radu (snad jsem to popsal dost srozumitelně...)
pashkokanhimbizila
Profil
mám dojem, že to nejde
Martin Kuželka
Profil
Pokud by bylo jisté, že aspoň jeden ze sloupců bude mít výšku minimálně jako je výška okna, tak by jeden obrázek šel nastavit pro body a jeden pro div, který by všechno v dokumentu obaloval. Jiné řešení neznám.
Anonymní
Profil *
skus position:fixed
Plaváček
Profil
Co takhle? http://klient.plavacek.net/dva-sloupce.html. Víc zjištíš ze zdrojového kodu.
Anonymní
Profil *
Díky za radu, hned vyzkouším...
Miiik
Profil
thx to Plaváček & Martin Kuželka: funguje... paráda :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0