Autor Zpráva
kvak.lukas
NAzdar, chcel by som sa spýtať či sa dá spraviť do tabuľky jeden rám. Chcel by som aby v tabuľke na ľavo boli odkazy a na pravo by sa zobrazoval obsah odkazov.Skúšal som to nasledovne ale nefunguje mi to. Tak ak by ste vedeli ako to spraviť budem rád za každú radu.
<table bordercolor="grey" border="5" width="950" height="1200" bgcolor="white" align="center" cellspacing="0">
<tr><td>
<frameset border="5" cols="2">
<frame name="menu" src="menu.html">
<frame name="hlavny" src="hlavny.html">
</frameset>
</td></tr>
</table>
_es
kvak.lukas:
Viď Rámy » frameset. Do stránky s elementom body môžeš inú stránku vložiť pomocou iframe.
Bubák
Jdeš na to úplně špatně.
Rámy mají spoustu nevýhod.
Rámy slouří k rozdělení okna prohlížeče, nemůžeš je strkat do tabulky, nebo do jiného elementu, s výjimkou iframe.
Řešíš layout nebo Skládání stránek z kousků?
kvak.lukas
V HTML som úplný začiatočník, a máme v tom spraviť záverečnú prácu v podobe jednoduchej stránky (tabuľky,rámy, obrázky, odkazy, zoznamy). Podľa toho čo si tu pridal:
Bubák:
Řešíš layout nebo Skládání stránek z kousků?

to robím asi pomocou layout. A ten iframe sa tam potom dá použiť?
_es
kvak.lukas:
Tabuľka sa skladá z riadkov a buniek. Spraviť tabuľku, v ktorej je len jedna bunka, akosi nedáva praktický zmysel.

V HTML som úplný začiatočník
Takže si treba najprv naštudovať základy HTML, napríklad z HTML príručky na JPW. A pri použití rôznych HTML prvkov si aj skontrolovať, či sú správne použité.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: