Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím, mám problém s připojením na FTP pomocí total commanderu. Když se chci normálně připojit tak mi to v tom výpisu zobrazuje že připojení selhalo a připojuje se přes PASV mode, ale celé připojení je strašně pomalé a ani se nenačte obsah co je na hostingu.

Když v nastavení zapnu volbu "Použít pasivní režim přenosu (jako webový prohlížeč)" tak potom vše funguje bez problému.

Mám takový pocit že problém bude v nastavení firewallu (používám jen ten co je defaultně ve windows), protože když jsem si dávno hrál na webzdarma tak jsem poprvé hlášku firewallu jen nějak odklikl křížkem a od té doby to asi nejede. Ale absolutně nevím kde to přenastavit.

Je tento pasivní režim méně bezpečný než normální? Navíc wedos třeba doporučuje použít šifrovanou komunikaci. Ale to už vůbec nevím kde v TC nastavit. Co myslíte z pohledu bezpečnosti je to vážně tak vážné a nutné? Je ten psaivní režim bezpečný? Kde to popřípadě přenastavit a změnit to?
Enko
Profil
Total Commander má hrozně pomalého a nestabilního FTP klienta, orpoti ostatním. Zkus raději Filezillu. Jinak co se týče bezpečnosti, samozřejmě, že pokud nepoužíváš FTPS protokol, tak tvoje přihlašovací údaje letí po síti v čitelné podobě a kdokoliv jemůže zachytit a zneužít. Pokud máš možnost používat FTPS protokol, tak jdi do něj. Osobně vyžaduji vždy FTPS/SFTP protokol a tam kde mi ho nedají, dost zvažuji jestli jim zaplatím za hosting. Zde se mi osvědčil "WinSCP", ale tuším že zabezpečené FTP umí i Filezilla.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0