Autor Zpráva
justfor
Profil *
Zdravím ve spolek!
začínám s HTML a CSS, a zajímalo by mě, jak elegantně vyřešit následující:

vytvořil jsem si link ve tvaru <img src="http://blabla.cz" > na stránce je obrázek, nicméně ta oblast na kterou se dá klikout a spustit ten odkaz je mnohem větší, a je všude okolo toho obrázku. Věc, kterou jsem (pokus omyl) zjistil je, že za to může padding. Nicméně, zase bez paddingu ten obrázek nedostanu tam kam chci. Co s tím?

díky za vaše návrhy
CZghost
Profil
justfor:
vytvořil jsem si link ve tvaru <img src="http://blabla.cz" >
A jak se takový obrázek prosímtě zobrazuje? Obrázky mají příponu JPG, JPEG, PNG, GIF. Většinou se všechno píše malými písmeny, velkými je jen zdůrazňuju. To, co taháš do obrázku je hlavní stránka domény, to není obrázek! Nemyslel jsi náhodou <a href="http://blabla.cz"><img src="http://blabla.cz/obrazek.gif" /></a>? Jinak obrázku nenastavuj padding, ale margin. Celý tvůj dotaz vypadá nějak divně, těžko radit, když ani nevím, co vlastně chceš. Zkus nějak lépe formulovat tvůj cíl.
grimword
Profil
Místo padding použít margin?
CZghost
Profil
grimword:
V obrázku nelze použít padding, to ti nebude fungovat. Můžeš však použít margin, který ti vymezí prostor kolem obrázku. Především bys měl ale zapracovat na svém dotazu, není totiž jasné, o co ti přesně jde. Jinak v elementu img se do atributu src tahá soubor obrázku, nikoliv odkazy na stránky, notabene hlavní stránku webu. Mícháš jabka a hrušky. V tom bude nejspíš problém.
justfor
Profil *
pardon, špatně jsem to opsal....
samozřejmě je to: <a href="http://blabla.cz"><img src="http://blabla.cz/obrazek.gif" /></a>

a na dotaz jsem také zapoměl.
chtěl bych, aby odkaz fungoval jen když kliknu na obrázek, ne na celý prvek, který je roztahaný paddingem
Chamurappi
Profil
Reaguji na justfora:
Viz grimwordova rada, použij margin místo paddingu. Nebo dej padding nějakému rodiči. Vlastnost padding určuje vnitřní vycpávku, takže u odkazu je jasné, že je tento prostor také prokliknutelný.


Reaguji na CZghosta:
V obrázku nelze použít padding, to ti nebude fungovat.
Vážně? Ukaž.
Bubák
Profil
CZghost:
V obrázku nelze použít padding, to ti nebude fungovat.
Já si myslím, že to funguje docela spolehlivě, přidal jsem i modré poradí, ale to je jen pro zvýraznění, funguje to i bez něj.
http://kod.djpw.cz/pddb

justfor:
Použij místo paddingu margin, to už tady zaznělo 3×.
CZghost
Profil
Chamurappi, Bubák:
Možná by se to dalo použít, ale nastavení paddingu obrázku je tak trochu na hlavu. Ono to funguje stejně jako margin, ale obrázek můžu přetáhnout klidně i mimo a to v oblasti, která je v případě ukázky modrá. Přetáhnout myslím otevřít v editoru nebo na nové kartě.
jenikkozak
Profil
CZghost:
Ono to funguje stejně jako margin
Ne. Funguje to spíš jako padding u jiných prvků.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0