Autor Zpráva
Celebi
Mohl by mi sem prosím někdo napsat html kód, který by zobrazil rám (formulář) dělený na 3 části vypadající tak, že by ty 3 části byli pod sebou (takže by na řádku byl vždy jen jeden rámeček (formulář) a pod ním další) a v 1. rámečku (formuláři) byl nějaký text, v 2.rámečku 4 možnosti z nichž by se vždy jen jedna dala v levo do takového malého kolečka označit (radio button??) a v 3. rámečku by bylo třeba odeslat a to by podle odpovědi přeneslo na nějaký odkaz.

Například 1. kroužek (radio button??) po označení a kliknutí na odeslat jinam než 2. nebo 3., který by zase posílal jinam než ten první atd.

A jedna z těch možností by navíc měla náhodný výběr z více odkazů například ze tří nebo více. (tak tady fakt nevím)

Doufám, že to popisuji dost jasně, aby to někdo pochopil. Předem děkuji za pomoc. (;-)

Kurzívou označené texty jsou psány moderátorem
DoubleThink
Profil *
Lidi - nepište sem ty slohovky (a ještě bez interpunkce) - nedá se to číst. Volte kratší a jasnějsí věty.
Yuhů
Tohle je těžké.

Ještě bych se zeptal, Celebi, znáš nějakou stránku, kde to funguje tak, jak potřebuješ?

Vzhled by asi vyřešil HTML formulář
www.jakpsatweb.cz/formulare_html.htm a související odkazy

ale tu funkčnost, tu fakt nevím, jak udělat. Asi by se to muselo dělat javascriptem. Formuláře totiž samy o sobě jsou pouze prezentační vrstva, která nic nedělá. Třeba přechod na nějaký odkaz se musí naskriptovat přes onclick a window.location.
Celebi
Takže se to pokusím vysvětlit znova a přehledněji. Teď bych teda potřeboval ještě cosi malinko lepšího takžo to popíšu znovu.
Tentokrát rám dělený na 4 části.
rám:
jakoby 5 čar ve stylu tagu hr a po obou stranách čára stejného stylu akorát postavená postavená.
1.část rámu: Text měnící se při každém novém načtení. Do tagů mohu napsat třeba deset různých vět náhodně se vybírajících při každém načtení.
2.část rámu: Obyčejný text.
3.část rámu: Kolečka jako vhttp://www.jakpsatweb.cz/formulare_html.htm
jak je tam u jednoho napsáno horní a u druhého horní.
Tyto však musí mít podmínky:
1)Můžeš vždy označit jen jeden.
2)Podle toho který bude označen, se bude řídit v následující částí rámu odkaz z tlačítka.
4.část rámu:
Tlačítko vzhledu jako je tady poslat zprávu. V příbadě označení například druhého kolečka apo té kliknutí na toto tlačítko, se načte stránka např. 1, při označení 3. kolečka a po té kliknutí na tlačítko vzhledu jako je tady poslat zprávu se načte např. stránka 2 atp. Ovšem označení jednoho například 1. tlačítka má podmínku, že se výbírá po kliknutí na tlačítko odkaz na více stránek. Například se náhodně vybere mezi odkazy 3,5,6 a pod.
V případě, že by to nějak zesložiťovalo HTML či jino jazyčný kód nemusí být rám dělen na tolik částí a případně ani zarámován.
Vysvětluji to už dost jasně? Předem děkuji za pomoc těch co to pochopí.
Yuhů
Já to chápu docela jasně. Potřebujete prostě velmi pokročilou javascriptovou aplikaci. Nastudujte si někde javascript, DOM a vazbu událostí, nebo si sežeňte šikovného programátora. Těžko poradit něco jednoduchého.

A budu se opakovat: existuje někde nějaká stránka, na které to funguje? Pokud ne, tak je pravděpodobné, že se to nikomu prostě nevyplatilo naprogramovat. Od načítání různých stránek jsou v HTML odkazy.
Celebi
Napsal by mi sem někdo alespoň tag ať už v čemkoliv na náhodný výběr při každém načtení. Je mi jedno jakém jazyce bude.
Yuhů
www.jakpsatweb.cz/javascript/pole.html

dole je příklad na náhodné vypsání přísloví.
Celebi
Osvětli mi prosím trochu výpočet a zápis dokumentu. Vzhledem k tomu, že jsem s HTML začal teprve před třemi týdny, tomu ještě tak nerozumím.
Yuhů
Celebi, asi bude lepší, když si projdeš návod na javascript
www.jakpsatweb.cz/javascript/
myslím, že bude lepší, když se budeš ptát na konkrétní problémy než takto obecně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.