Autor Zpráva
jadd
Profil
Jak zajistit aby se pravidlo použilo jen u prvku který má jediného potomka? Příklad, jen prvek před posledním prvkem IMG, aniž bych znal jeho ID nebo Class, tzn. třeba DIV, TD atd. Je to pro vlastní styl nějaké cizí stránky.
Joker
Profil
jadd:
Ten potomek by šel vybrat zkombinováním :first-child a :last-child
Například p span:first-child:last-child = <span>, který je jediným prvkem v odstavci.

Zaměřit toho rodiče by bylo složitější, CSS obecně funguje „shora dolů“, takže vybírat prvky podle jejich obsahu je těžké.
Ale zrovna u prvku s jediným potomkem by často mohlo jít nastylovat prostě toho potomka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Pseudotřída :last-child ještě nemá dokonalou podporu a myslím, že funguje vesměs všude, kde funguje i :only-child. Minimálně u Exploreru přinesla podporu obou verze devět.


Reaguji na jadda:
Nijak.

aniž bych znal jeho ID nebo Class
Nešel by najít podle jiných atributů, nebo podle předchozích sousedů či rodičů?
Joker
Profil
Chamurappi:
Nojo, jsem přehlédl existenci :only-child. To je jednodušší a dělá to totéž (možná leda :first-child:last-child by mělo vyšší prioritu).
jadd
Profil
Díky za odpovědi,

Chamurappi:
Nešel by najít podle jiných atributů, nebo podle předchozích sousedů či rodičů?
samozřejmě, že podle prarodičů podle Class nebo ID šel, sousedy neznám. Asi myslíš něco jako LI . Já jsem znal jen funkci :nth a právě něco v podobném stylu jsem hledám. Právě bych potřeboval něco jako DIV.root > TD:only-parent(IMG)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0