Autor Zpráva
soul reaver
Profil *
Jsem teprve junior programátor a vše jsem se učil spíše jako samouk. Teď jsem zaměstnán v jedné menší firmě na vývoj webových stránek a demtam musím řešit věci, které tady nikdo nezná a proto není možnost požádat o pomoc kolegu. Nejsem ještě tak zkušený a spíše, než jako analytik jdu na věci selským rozumem. Časem se vše určitě lepší, ale já bych už teď potřeboval vědět, jak nejlépe v takových situacích postupovat, abych dosáhl kýženého výsledku a splnil tak zaání.

Např. zrovna teď se musím zabývat jednou takovou věcí. Na internetu je k tomu dokumentace, to ano. Sen tam i nějaké příklady, ale mě se prostě zdá, že mi stále něco uniká a nedaří se mi na správné řešení přijít. Jak tedy nejlépe postupovat, abych se u něčeho nezasekl třeba na týden a pak stejně vše skončilo u toho, že řeknu, že nevím, co s tím?
Taps
A o jakou vec se jedna?
anonymníí
Profil *
soul reaver:
Neznáme tvé znalosti, tvůj úkol, konkrétní dokumentaci. Nevíme, na čem jsi schopný se zaseknout a už vůbec ne, na čem se zasekneš na celý týden. Tím pádem nevíme, co ti uniká, jestli ti vůbec něco uniká.

Jak tedy postupovat? Nastudovat si dokumentaci a jet podle ní.
Taps
anonymníí:
Samozrejme je nutne mit take zkusenosti v dane oblasti. Napr tezko se bude nazasovat nejake api bez znalosti php
Jan Tvrdík
Oficiální dokumentace (jazyka, knihovny) + Google + podpora konkrétní věci (třeba fórum nebo IRC) + podpora obecná (kamarád programátor, DJPW, StackOverflow) řeší téměř vše.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: