Autor Zpráva
Tony77
Profil *
Ahoj,
měl bych dotaz ohledně wordpress šablon obecně. Jde někde na ftp změnit toto: http://planetacestovani.cz/category/letenky/ ? prostě odstranit či přejmenovat to category na Kategori, případně to zcela odstranit a udělat z toho jen http://planetacestovani.cz/letenky/?

zaboha na to nemohu přijít, případně díky moc...
Tony
jackout
Profil *
na ftp? Těžko, přepsat to v kodu. Nejjednodušší je i menu includovat v php, pak i stačí změnit pouze jeden jediný soubor a změna se projeví na všech stránkách.
Tony77
Profil *
no moc moudrý z toho nejsem :-D jak to myslíš pls? :-)
jackout
Profil *
pokud dobře chápu tebe, jde ti o to, změnit název "category" na "Kategori" případně tam to "category" nemít vůbec. Není na tom nic těžkého, prostě ten adresíř smaž a nahraď jiným :D... samozřejmě pak musíš přepsat adresy patřičných odkazů, protože sice na ftp přejmenuješ nebo zrušíš "category", ale odkazovací adresy zapsané v html ti pořád na "category" (která už nebude existovat) budou odkazovat a hledané stránky to nenajde. A ty nevíš jak to opravit. Je to tak? Chápu to správně ?
Mike8748
Profil
Tony77:
web běží na wordpressu, takže v administraci WP, konkrétně u Příspěvky - Kategorie si vytvoř novou kategorii a pojmenuj jí jak chceš, při vytváření si můžeš zvolit url-slug (česky nevim) který bude použit v adresách místo "category" (lze nastavit i prázdný)
edit: samozdřejmě potom příspěvky co tam máš musíš přiřadit k odpovídající kategorii, přes seznam příspěvků a rychlou editaci
Davex
Profil
Tony77:
V administraci Wordpressu: Nastavení » Trvalé odkazy » Zkrácený název pro základní URL rubrik
Tony77
Profil *
jackout: chápeš to správně s tím rozdílem, že na ftp žádná složka s názvem category není... tedy není co smazat ani přejmenovat :-(
Davex: kdepak, to jsem zkusil a nic se nezměnilo (ani v nastavení šablony nic takového není...)
MIke8748: když vytvořím novou kategorii a měním jí slug tak se mění ale jen to co je za /category/"url slug"

Díky všem za pomoc, ale chtělo by to zřejmě někoho kdo přesně tento problém již řešil. Mě je spíš divný že nemůžu ani nic vygooglit... mám podobný problém i na druhé šabloně kde se zase vytváří projekty a je tam /works/"něco" a já byhc se toho /works/ rád zbavil... :-(
jackout
Profil *
to mi nějak neštimuje... jak se na to může odkazovat a na ftp to nebýt vidět ?

Já bych si asi hral.. přehrál bych si komplet obsah ftp do počítače a vyhledaval category... to by v tom byl čert. Popřípadě si ověř, jestli nemáš na ftp nějak skryté některé "zvlástní" adresáře. což teda nevím, že by bylo možné...
Davex
Profil
Tony77:
kdepak, to jsem zkusil a nic se nezměnilo
Tak to bude asi nějaká divná šablona, protože s výchozími šablonami to funguje naprosto bez problémů.
juriad
Profil
jackout:
Ty zjevně netušíš, že existuje mod_rewrite (.htaccess). S ním se dají dělat taková kouzla, jako že se například URL http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=157414 zamění třeba za http://diskuse.jakpsatweb.cz/(vthread@1)/157414 a přitom žádný adresář vthread@1 nikdy nebude existovat.

To jak server pochopí adresu, je čistě na něm. Většinou (a ve výchozím nastavení) to, co je za doménou, považuje za cestu v adresářové struktuře, ale to lze pozměnit například výše uvedeným modulem, který (při příslušném nastavení) libovolný řetězec umí převést na klasickou cestu.

Omlouvám se, že jsem mimo téma, ale jackout si snad zaslouží vysvětlení, čeho se vlastně týká otázka.
TOny77
Profil *
Davex: mám stejný problém nejen na WP Natty šablonách ale i na http://northeme.com/themes/

Juriad: to by mohlo být ono! ovšem v .htaccess nic není (viz. kod) a ani ve wp-config jsem nic nenašel, předpokládám že to bude v nastavení šablony, ale ani v category.php NIC...

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

tak pořád nevím :-(
Davex
Profil
TOny77:
mám stejný problém nejen na WP Natty šablonách
Opravdu nevím, co dělám špatně, když mi změna základní adresy kategorií funguje, např. se vzhledem od NattyWP Silesia. Dokonce se mi pomocí pluginu WP No Category Base podařilo category z URL úplně odstranit.

Nemůže nefunkčnost způsobovat nějaký další aktivní plugin nebo neukládají se stránky do cache, takže vidíš staré nefunkční verze?
TOny77
Profil *
Davex:
Super!!! Děkuju moc! Stačilo stáhnout ten plugin a funguje to jak má... Když už sme u toho mám podobný problém na této (pojisteni-cestovni.cz) šabloně akorát se nejedná o Category, ale Works! Když sem zde nainstalova ten plugin odstranilo se mi category ale ne to works a o to mi zde jde především. Pokud byste si věděl rady ještě s tímto moc byste mi pomohl. Jinak Vám děkuji za to Category :-)
rafej
Profil
V administračním menu - Nastavení - Trvalé odkazy lze nastavit uživatelské přepisování adres. Zkus si s tím pohrát, jestli by to nepomohlo. Ve volitelných nastaveních lze specielně nastavit odlišný tvar URL pouze pro kategorie a tagy.
V codexu Wordpressu jsou i příklady a všechny možné proměnné, které lze použít pro konstrukci URL.

A doporučuji si nejdřív opsat původní hodnoty nastavení pro případ, že si to rozhasíš ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0