Autor Zpráva
Martin75604
Profil
Ahoj chtěl bych se zeptat na pár věcí
Umím html css zaklady php mysql a javy ale jsem trošku zmaten jak dál vytvářet stránky. Jestli se mám naučit něaký redakční system např Joomlu nebo co se mám naučit aby mé stránky vypadalaly zajímavěji ? Btw viděl jsem i něake šablony v formatu psd čili photoshop které se mi libily, ale může mi někdo vysvětlit jak se s něma pracuje ? Jako jestli při najetí myškou změní barvu nebo tak ? Jestli můžete hodte mi neake odkazy

Moc Děkuji za každou zprávu
Martin02
Profil
Martin75604:
Záleží na tom, proč se chceš učit. Jestli to myslíš vážně a chceš třeba programovat i v budoucnu, dlouhodobě, tak bych doporučoval to PHP. Narazil jsi třeba už na OOP? Na architekturu MVC? Nějaký framework? Atd., atd... Redakční systém určitě není na škodu, ale k tomu také budeš potřebovat to PHP.

ale může mi někdo vysvětlit jak se s něma pracuje ?
.psd je rozpracovaný obrázek Photoshopu. Co se týče vytváření webů, tak s tím se nijak "nepracuje". Můžeš si z toho povytahat jednotlivé části, obrázky, které pak můžeš použít při kódování (HTML, CSS).
jefitto44
Profil
PSd je vlastne nakreslená stránka, ako by mala vyzerať... ty si z toho cez fotošop/gimp vyberáš tie časti, ktoré sa ťažko nakódia (rozumej - obrázky a pod.) a z toho potom poskladáš stárnku tak, aby vyzerala presne tak isto ako PSD
Lamicz
Profil
Martin75604:
Jako jestli při najetí myškou změní barvu nebo tak ?
O toto se stará CSS příp. Javascript (ne "java", to je něco úplně jiného)
Jcas
Profil
Co je potřeba se učit? To co ti vyhovuje. Spoustě lidem vyhovují redakční systémy, ale třeba já osobně zásadně nemám rád učit se ovládat program. Zkusil jsem (tuším se jmenuje) Drupal. Asi po 14-ti dnech, kdy jsem zjišťoval co a jak se dělá a co a jak mi to dovolí a kde se co nastavuje, jsem to hodil do koše a pustil se do ruční tvorby.

A nakonec ten redakční systém stejně dělá pouze to, co si můžeš udělat ručně. Když to znáš, můžeš to udělat ručně, nebo "pohodlněji" v redakčním systému. Když to neznáš, tak ani v redakčním systému nebudeš rozumět tomu, co to po tobě chce.

A co se učit? Je to jednoduché. Prohlížeč ti zobrazí třeba i normální text. soubor.txt
Chceš-li text nějak formátovat, potřebuješ html.
Chceš-li k tomu textu přidat i nějaký vzhled, potřebuješ css
Chcešl-li přidat nějaké aktivní prvky (na straně uživatele=dělá to prohlížeč), potřebuješ javascript.
Chceš-li přidat nějaké aktivní prvky na straně serveru (provádí je vzdálený počítač, kde máš hosting), potřebuješ třeba php

A jestli to budeš dělat v redakčním systému, nebo ručně už záleží pouze na tom, co ti vyhovuje.
rafej
Profil
Jen doplním, že nejčastěji se redační systémy používají proto, že:

a) nemáš čas programovat všechny části
b) nemáš znalosti/zkušenosti, abys všechno vytvořil sám
c) nemáš chuť se s tím dělat, když už v jiném systému je požadovaná funkce hotová
d) bude to používat víc lidí a příslušný RS už znají
e) zákazník to chce
f) v případě, že to po tobě někdo převezme, je snažší dělat změny v obecně známém systému, než v tvém osobním kódu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0