Autor Zpráva
Camo
Profil
Zdravím,
vie mi niekto poradiť kde by mohla byť chyba?
Ide o to, že mám na body akoby margin-top 50px. Ale margin to nieje. Napadlo ma že to bude bom ale neviem sa toho zbaviť. Je to spleť súborov v Nette frameworku a netuším z kade sa to berie. Niekoľko súborov som otvoril a uložil v editore bez bomu, ale stále to tam je. Čo by to ešte mohlo byť? Alebo ako sa to dá presne zistiť. Mám to iba na locale...
jenikkozak
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku. Tipovat se mi nechce, skoro nikdy se netrefím. :-)
Bubák
Profil
Tipoval bych BOM, odhalí jej třebas český validátor.
Pokud jsem se trefil, nedokáži poznat, odkud se bere a budeš muset soubory přeuložit, aby byly bez BOM.
Trejpa
Profil
Také to může být předaný margin ze zanořeného elementu.
Camo
Profil
Ok tak sa mi to podarilo nasadiť na server tak ak bude niekto taký šľachetný sa na to môže pozrieť na http://mysql5.php5.sk/www

Bubák:
V tom validátore nič nevidím.
Trejpa
Profil
Camo:
Horní odsazení dělá předaný margin ze zanořeného elementu, v tomto případě z H1.

Soubor /www/css/screen.css:

h1 {
    color: #fff;                                  
    Ncolor: #A3F9D6;
    Nmargin:80px 0px -12px 200px;
    margin:80px 0px -12px 203px;
    padding:0px 0px 0px 20px;
    Nfont-size:2.6em;
    font-size:3em;
    font-family:verdana;
    Nletter-spacing:-7px;
    letter-spacing:-4px;
    text-shadow:1px 1px 2px #023;
}
Camo
Profil
Trejpa:
Je to tak. Díky moc.
Ale ako je to možné? Má to nejakú logiku?
juriad
Profil
Ano, má to logiku.
http://jecas.cz/margin#vyteceni
Trejpa
Profil
Camo:
Má to nejakú logiku?
To je normální vlastnost marginu.

První zanořený element předá svému rodiči nastavený horní margin. Totéž udělá i každý další hlouběji zanořený první potomek. Největší hodnota vyhrává a zobrazí se nad vnějším. Stejně se chová poslední zanořený element vůči spodnímu marginu.

Ukončit předávání marginu lze tak, že se vnitřnímu bloku nastaví nenulový svislý padding nebo border, případně, pokud víš co děláš, lze blokům upravit vlastnosti overflow, float, position nebo display.
Camo
Profil
Juriad
Ďakujem za link ale logiku som vtom stále nenašiel.
Že floatom sa marginy nezlučujú a obyčajným áno. Ak má rodič padding tak margin nepretečie inak pretečie....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0