Autor Zpráva
skoroprofik
Profil *
Zdravím Vás,

potřebuji poradit v cenové otázce.

Jsem webmaster a vytvořil jsem tyto weby (např.)
První
Druhý
Třetí

Jakou částku bych si mohl kalkulovat za 1 podobný web (v cenně registrace do katalogů)

Díky
lionel messi
Profil
Ťažko dať presnú odpoveď: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=17&topic=145918.
grimword
Profil
6000 Kč
Joker
Profil
skoroprofik:
To je jednoduché: Kolik hodin to trvalo udělat krát kolik chcete za hodinu.
quatzael
Profil
Joker:
Já bych řekl, že skoroprofika nejspíš zajímá, kolik je běžná cena za takovouto práci.
Joker
Profil
quatzael:
Tak jednak webmaster (správce webu) není jednorázová práce a jednak „tvorba webu“ může být obrovský rozptyl činností.

Můžu „vytvořit web“ tak, že mi klient pošle obsah, obrázky a grafický návrh a mým úkolem bude to nabouchat do HTML+CSS.
Můžu „vytvořit web“ tak, že přijde klient že chce web. Takže nejdřív z něj vytáhnout alespoň nějakou použitelnou představu, udělá se několik návrhů, z toho si klient jeden vybere, vytvoří se kostra webu, grafika, vymyslí vhodné texty, …

Rozdíl v pracnosti a tím i ceně je myslím jasně vidět.
paolini
Profil *
quatzael:
grimword:
Ano, zajímá mě běžná cena.
janbarasek
Profil
skoroprofik:
Záleží, jak moc se ceníš. Já osobně si říkám zhruba 150kč za hodinu práce - jako student na střední. Za tebou prezentované weby bych si řekl maximálně 3000kč za kus, protože to vzhledově, funkcemi i obsahem tak zhruba odpovídá.

Ještě takový tip: Nejdřív nabízej vyšší částku a pak postupně případně ubírej, obráceně se mi to ještě nikdy nepovedlo. Také se snaž, aby to nebylo příliš levné - to pak vypadá divně a klient se diví, proč tomu tak je, a zase nebuď příliš drahý. Pokud se jedná o větší firmu, tak si klidně řekni víc, protože oni peníze mají - otázkou ale je, jestli je chtějí rozdávat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0