Autor Zpráva
PaBi3
Profil
Nevie niekto pomôcť?

Na localhoste sa mi obrázky zobrazujú až potom keď dávam stránku aktualizovať (tlačidlo F5 v internet exploreri).

To by nebolo také hrozné ale musím na to klikať aspoň 20x

Väčšinou sú to obrázky typu png, gif...
Jake
Profil
Moc se v tom nevyznám, ale není to tím, že třeba nemáš v konfiguračním souboru povoleno zobrazování obrázků tohoto typu?
PaBi3
Profil
Asi nie, pretože obrázky sa mi zobrazia. Ale ako hovorím až potom keď milón krát klikám na talčidlo F5 v internet exploreri (aktualizovať F5) :)
Michalek
Profil
A když klikneš poprvé na obrázek pravým tlačítkem a dáš zobrazit obrázek, zobrazí se?
PaBi3
Profil
No keď to stlačím asi 20x a budem mať štastie tak sa mi zobrazí.

Nebude to tým, že existuje Apache pre server a pre desktop ?

A náhodou mám ten server?
Michalek
Profil
To asi ne, Apache je univerzální.
Netuším, čím to může být, vím jen, že některé obrázky (v phpMyAdminovi) se mi také sami nezobrazí, musím kliknout pravým a dát zobrazit obrázek.

PS: načítáš ty obrázky z webu, nebo z disku?
PaBi3
Profil
No sú z disku. A nemôže to byť nejakým nastavením ? Mám PHPHOME 2

Tie obrázky ktoré sú z webu mi fungujú bez problémov :)
Yuhů
Profil
Pokud máš PHPHOME, tak máš server Apache.

Že se ti obrázky nemění, je z části správné chování. Explorer má asi nastaveno kontrolovat obrázky jednou za session. Mačkání F5 je běžná praxe, vadí to málokomu.

Zkus si v Exploreru nastavit, že má obrázky načítat pokaždé znovu (ale to pak zase bude pomalý net), nebo si zkus pohrát v httpd.conf s validačními hlavičkami, které posílají obrázky. Z hlavy ale nevím, co jim nastavit. Asi expires na minulost. Nikdy jsem to neřešil.
Anonymní
Profil *
No poskúsim sa. Ďakujem za odpoveď.
DoubleThink
Profil *
Viděl bych to jinak - měl jsem podobný problém s MSIE.

Problémem tohoto prohlížeče je spravování profilů online/offline. IE špatně rozlišuje připojení na lokální DNS (http://localhost) a připojení všeobecně do světa.
Je sice pravda, že se při požadavku na localhost nesnaží vytáčet připojení (i když ve starých Windowsech tomu tak někdy bylo), ale pokud stránka na localhostu obsahuje nějaký prvek z internetu (typicky počítadlo), tak si IE sáhne do vnější sítě (která není dostupná).

Nyní přichází kritický okamžik - pokud je nastaveno automatické vytáčení, zobrazí se obligátní připojovací menu. Když teď zvolíme "nepřipojovat" IE ustřihne i připojení k localhostu a přepne se do offline módu. Obzvláště příjemná je situace, kdy je automatické vytáčení zakázáno - pak se uživatel nic nedozví a zbytek stránky se nenačte ani za prase...

Osobně jsem to řešil neukončováním připojovacího dialogu - prostě jsem nic nevybral a stránka se mezitím stihla načíst. Pak jsem přešel na Operu, u které jsem i zůstal - ta totiž nehází uživateli klacky pod nohy.

Toto je IMHO bolest Exploreru - ne bezpečnost, ne vykreslovací jádro, ale všeobecně odfláklé rozhraní se spoustou bugů (které se často přenáší i do nádstaveb jako Maxthon)
PaBi3
Profil
A fakt bolo to tým. To som nečakal. FireFox som si dal a už to ide :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0