Autor Zpráva
janomajka
Profil
Ahoj,
potřeboval bych radu, nebo spíše nápad. Mám na webu script, který jednou týdně naimportuje volná pracovní místa z mpsv. Teď je to rozděleno podle měst a po rozkliknutí se otevřou volná místa v tom městě. Jenže se otevře stránka/příspěvek, kde je třeba 400 volných míst - příklad http://statni-sprava.eu/rakovnik-volna-mista/

Nenapadá někoho způsob, jak by se na jednu stránku zobrazovalo třeba jen 20 volných míst a udělalo by se stránkování?

Script naimportuje data do formátu htm a ty jsou uloženy ve složce na ftp, a pak se zobrazuji ve WP jako příspěvky.

Děkuji

Honza
Virtus
Profil
Zdravím

Taky bych měl otázku, nešlo by upravit script pro import dat, aby data ukládal do databáze, případně napsat si nějaký jiný script, který by vygenerovaný soubor naparsoval do databáze(MySQL, MariaDB, atd.)? Protože pokud v budoucnu budeš potřebovat dál soubor nějakým způsobem zpracovávat, třeba v něm vyhledávat konkrétní volná pracovní místa, tak s tím budou jenom problémy, přičemš jeden z nich se ti už teď projevuje a to čas načtení stránky (Př.: http://statni-sprava.eu/zdar-nad-sazavou-volna-mista/ onload 7,7s). A teď k tomu ještě přidat stránkování, znamená v tomto případě začít parsovat celý dokument. Pokud tedy na daný server přistoupí velké, možná jen větší, množství uživatelů, v tomto případě, mohlo by to mít stejný výsledek jako DDoS útok. Každopádně pokud tě tyto argumenty nepřesvědčili o přesunu informací o volných místech do databáze, určitě bych se chytil toho, že každé volné pracovní místo je uzavřené v <table></table> (konkrétně: <table summary="Detail voln&eacute;ho m&iacute;sta" class="OKtable OKtbodyTop OKtbodyThDistinct OKbasic2" width="100%" border="0">...</table>)
mimochodec
Profil
janomajka:
Jednoznačně vykašlat se na hračky typu WP a udělat import pořádně, tzn. data stáhnout, rozparsovat, po položkách uložit do databáze. Pak není probém ani stránkování, ani třeba ošetření duplicit.
janomajka
Profil
Asi máte pravdu, předělám to tak jak říkáte, dám to do MySQL.

Myslíte že to bude dobré z hlediska SEO? Web je určen hlavně na návštěvnost z vyhledávačů, nečekám že z toho bude pracovní portál.

Díky
Virtus
Profil
Na SEO způsob ukládání informací na serveru nemá vliv. Pro SEO je důležítý obsah, který najde na stránce a to jakým způsobem se na danou stránku obsah dostal je pro SEO irlevantní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: