Autor Zpráva
Kindy
Profil
Ahoj :),

Docela dlouhou dobu se zabývám programováním ohledně funkčnosti stránky přes JavaScript a trochu i přes PHP. Plus umím i základní HTML tagy a jejich atributy.

Budu si kupovat vlastní doménu, na které bych chtěl vytvořit svojí první větší webovou stránku :)

Takže bych si rád testoval tu stránku v prohlížečích, které mohou mít potencionální uživatelé.

Před chvílí jsem si nainstaloval Ubuntu a teď do něj zkouším nainstalovat IE a Google Chrome. Bohůžel mi to nejde. A co mě překvapilo ještě víc, tak mi nejde ani nainstalovat Firefox, který je v Ubuntu už nainstalovaný automaticky.

Vždycky se mi objeví, když kliknu na soubor s příponou .exe, že při načítání archivu došlo k chybě.

Možná je to tou příponou..

Máte někdo zkušenosti s instalací webových prohlížečů na Ubuntu?

Díky,

Zdravím :)
scheras
Profil *
Na žádném linuxu ti nepujde nainstalovat program určený pro windows. Přečti si něco o filosofii linuxu, očividně to šlo zcela mimo tebe. Pro nainstalování použij program "Centrum softwaru pro Ubuntu". S učením začni na wiki a postupně se tím proklikej.
Marschmallow
Profil
Kindy:
Do Linuxu nemůžeš stahovat soubory s příponou .exe. Tedy můžeš, ale neotevřeš je, protože je to soubor určený pro Windows.


Kindy:
Když jsem jednou instaloval do Linuxového serveru (Debian) prohlížeč Chrome, buď jsem šel přes obchod, jak píše v [#2] scheras, nebo jsem šel na oficiální stránky Google Chrome a tam mi automaticky nabídli stažení pro Linux. Další možností je pomocí příkazové řádky (LXTerminalu). U Debianu byl příkaz takto: $ sudo apt-get install chromium
scheras
Profil *
Marschmallow:
Ostatní způoby instalace jsem, s ohledem na tazatelovo povědomí o linuxu, považoval za příliš složité. Jo a jedna technická, pokud se nepletu, tak v ubuntu je gnome-terminal, LXTerminal je projekt z rodiny LXDE, takže spíše záležitost Lubuntu.
juriad
Profil
Kindy:
Jdi do censtra software, tak si najdi chromium a to kliknutím nainstaluješ.
IE do Ubuntu nedostaneš. Jedinou možností je stáhnout virtuální mašinu od MS a celý Windows virtualizovat.
sjiamnocna
Profil
Pokud nutně potřebuješ pouštět Win na Ubuntu (nebo co to máš), máš hned dvě možnosti (omlouvám se, že se do toho pletu, ale 'nemůžeš stahovat soubory s příponou .exe' mě podráždilo :) )

sudo apt-get install wine
# umožní ti spouštět exe (většinu)

sudo apt-get install virualbox
# umožní ti nainstalovat virtuální os (třeba XP), přes který ti to spustí EXE, nedoporučuji, pokud nejsi vysloveně "závislý na W"

Uznávám, že obě metody jsou takový silný "hřích" proti linuxu, ale fungují. Přes virtualbox se nedostaneš k souborům na disku tak jednoduše, s Wine se k nim dostaneš složitě :)

Pokud chceš instalovat chrome, zmáčkni CTRL+ALT+T (nebo zapni terminál či CTRL+ALT+F1 a zpět CTRL+ALT+F7):
sudo apt-get install chromium

a firefox
sudo apt-get install firefox

pokud nevíš, jak s tím zarábět, použij Software Center, kde si najdeš kategorii internet, a tam jsou všelijaké prohlížeče i další nástroje. Pomocí vyhledávače v centru můžeš také hledat slovo browser :)
Kindy
Profil
Děkuji za odpovědi :)

A s tou příponou .exe pro windows jsem to přehnal a zasloužím výprask :D
Joker
Profil
sjiamnocna:
Přes Wine Internet Explorer (pokud vím) spustit nejde.

Kindy:
Firefox je součástí Ubuntu standardně, Opera a Chromium se dají nainstalovat normálně přes „obchod“ (Centrum softwaru Ubuntu).

Co se týká Internet Exploreru, Microsoft má web modern.IE, kde jsou různé nástroje pro testování webu v IE a jsou tam i virtuální stroje (nejen) pro Linux.
Stačí si nainstalovat VirtualBox a z modern.ie si stáhnout virtuální stroj s příslušnou verzí IE (jen to zabere nějaké místo na disku).

Jen ještě poznámka, ty virtuální stroje na modern.ie se stahují jako RAR dělený do více souborů a první z nich má příponu .sfx.
S tím má Správce archivů v Ubuntu z nějakého důvodu problém. Stačí příponu .sfx změnit na .rar a pak to jde bez problému.
sjiamnocna
Profil
pardon, Firefox byl u mně vždy jedním z prvních věcí, které letěly z okna po instalaci Ubunta, mimo ubuntu one a IM

Mám pocit, že je exploder obsažen ve Wine browser, ne? minimálně podle rychlosti to odpovídá ;)

Omlouvám se, pokud někoho pobuřuju svým nemicrosoftím postojem :)
Bubák
Profil
sjiamnocna:
Mám pocit, že je exploder obsažen ve Wine browser, ne?
Ne, jde o prohlížeč běžící na Jádru Gecko, tedy na stejném jádru, jako Firefox. Nevím, jak nyní, ale před pár lety byl Firefox běžící pod wine velmi svižný (jak podle recenzí, tak vlastní zkušenost) a zlé jazyky tvrdily, po FF běhá nejlépe (nejrychleji) pod wine. Příčinu pomalosti by bylo potřeba hledat jinde.
Joker
Profil
sjiamnocna:
Mám pocit, že je exploder obsažen ve Wine browser, ne?
Wine obsahuje nějaký Notepad a Explorer, ale podle mě hlavně kvůli spouštění aplikací, které jejich existenci očekávají (protože to jsou standardní součásti Windows).

Jinak ale Explorer ve Wine není MSIE.
Ani nevím o úspěšném zprovoznění MSIE na Linuxu. I proto, že IE se nechová úplně jako normální aplikace a je víc provázaný s Windows.
sjiamnocna
Profil
No, když jsem přeinstalovával Windows, pokaždé IE letěl, společně s toolbary a vestavěným prémiovým AV a nastoupil FF/GCH/Opera,. Nikdy jsem o IE dvakrát nestál, takže nevím ani, jestli jde na linuxu a dávám přednost simulacím a validátorům... :)
Fisir
Profil
Reaguji na sjiamnocnu:
Technicky vzato, IE nejde odinstalovat. Je (resp. jeho jádro) provázaný s Windows. Což je i důvod, proč nejde spustit na Linuxu.
Insetark
Profil
Dobrý den, poradili by jste mi prosím proč mi nejde nic instalovat (extrahovat) když mám Ubuntu ? pouze mi to napíše: při načítání archivu došlo k chybě.
lionel messi
Profil
Insetark:
Dobrý den, poradili by jste mi prosím proč mi nejde nic instalovat (extrahovat) když mám Ubuntu ?

Tvoja otázka nesúvisí s pôdvodným problémom (inštaláciou webových prehliadačov na Ubuntu), navyše by sa skôr hodila do špecializovanej PC poradne (pc-help.cz, pc.poradna.net, poradna.zive.cz…).

Tak či onak bude odtiaľto zmmmazaná.
juriad
Profil
Insetark:
Pokud se ti to děje u souborů .exe, tak si přečti, co bylo napsáno výše (v Ubuntu se instalují proramy úplně jiným způsobem).
Pokud ne, zeptej se raději někde jinde, jak již lionel messi doporučil; zde jsme zaměření na webové technologie.

lionel messi:
Počkejme, když už to vlákno jednou je. Třeba má opravdu ten samý problém (ne nutné při instalaci prohlížečů).
Bubák
Profil
Insetark:
Doporučuji začít základy, třebas tady: http://wiki.ubuntu.cz/instalace_programů
noko
Profil
[#14] Insetark
To se mi stávalo taky a věř nevěř stačilo odpojit externí disk!
Pokud se to stává i když je externí disk, fleška nebo něco podobného vypojené tak zkus instalovat přes terminál:
sudo apt-get install program co chceš nainstalovat
Některé programy se tak blbě instalují...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0