Autor Zpráva
Milann
Profil *
zdravím, když chci udělat aby bylo nutné vyplnit pole, stačí když dám do inputu required?
<input type='text' name='neco' required>

nebo je nutné ještě ošetřovat přes PHP?
Str4wberry
Profil
Ano, je to nutné. Na omezení na straně klienta (HTML, JavaScript) se není možné spoléhat.
Milann
Profil *
Str4wberry:
Dobře děkuji, ještě bych měl takový dotaz, šlo by udělat, když mám v inputu required, aby to vedle pole napsalo "toto pole je povinné vyplnit"
zkrátka všude, kde v inpuutu budu mít required, aby to napsalo vedle hlášku
Str4wberry
Profil
Myslím, že vám pomůže rada, kterou zde před časem presentoval kolega Trejpa: Označení povinných parametrů formuláře
Milann
Profil *
to funguje parádně, nicméně to trochu ztrácí efektivitu, když musím používát <i></i>
Str4wberry
Profil
Tak potom by mohla pomoci špetka JavaScriptu.

Živá ukázka
Chamurappi
Profil
Reaguji na Milanna:
to funguje parádně, nicméně to trochu ztrácí efektivitu
Dovolím si podotknout, že největší vadou na kráse je samotná nepodpora atributu required u starších a dosud užívaných prohlížečů.

šlo by udělat, když mám v inputu required, aby to vedle pole napsalo "toto pole je povinné vyplnit"
Napiš/vygeneruj to přímo do HTML. Schovávat takto důležitou informaci do JavaScriptu (který může být vypnutý) nebo do CSS (které může být neúplně podporované) mi přijde jako docela špatný nápad.
Str4wberry
Profil
Nepodpora validace u klienta zase tolik vadit nemusí.

Atributovým selektorem se required chytne od Exploreru 7.
Od Exploreru 8 potom bude fungovat i zobrazení textu z contentu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nepodpora validace u klienta zase tolik vadit nemusí.
Jen ve velmi výjimečných případech je nepodpora užitečná (pokud je formulář zpackaný). U formulářů s uploadem, s hesly nebo s kapčou vadí nezachycení chyby u klienta hodně, protože uživatel musí opakovat i bezchybné kroky.
Čím lepší je ošetření na straně klienta, tím víc jde ušetřit na uživatelské přívětivosti při kontrole na serveru.

Od Exploreru 8 potom bude fungovat i zobrazení textu z contentu.
Hlasové čtečky a jiné asistivní technologie sdělují content uživateli?
Když se z nějakého důvodu nepodaří načíst CSS, použitelnosti to také výrazně ublíží.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0