Autor Zpráva
Snipo
Profil
Ahojte, začínam trochu s MySQL len potrebujem sa uistiť, že jednu vec chápem správne. Takže mám napríklad eshop kde sú užívatelia a produkty. Takže si vytvorím tabuľku zakaznici kde bude napr. id, meno, priezvisko, bydlisko. Ďalej vytvorím tabuľku produkty kde bude napr. id, názov, cena. Potom pre zaznamenanie objednávky si musím vytvoriť novú tabuľku kde bude id, id(zakaznik), id(produkt)? Robí sa to takto?

Potom mám otázku na relácie, v phpmyadmin je taká možnosť, volá sa to dizajnér a tam si prepojím tie tabuľky reláciami, čo to robí? Alebo stačí používať INNER JOIN? Som trošku zmätený s tohto.
mimochodec
Profil
Snipo:
Ahojte, začínam trochu s MySQL len potrebujem sa uistiť, že jednu vec chápem správne. Takže mám napríklad eshop kde sú užívatelia a produkty. Takže si vytvorím tabuľku zakaznici kde bude napr. id, meno, priezvisko, bydlisko. Ďalej vytvorím tabuľku produkty kde bude napr. id, názov, cena. Potom pre zaznamenanie objednávky si musím vytvoriť novú tabuľku kde bude id, id(zakaznik), id(produkt)? Robí sa to takto?

Ano.
Ještě bych dodal: U každé vlastnosti (třeba v tabulce zboží) si velmi dobře rozmysli, jestli ji budeš mít v tabulce jako textové pole, nebo jestli pro ni uděláš extra tabulku, na jejíž nějaký řádek budeš odkazovat pomocí indexu.
Kajman
Profil
Snipo:
Potom pre zaznamenanie objednávky si musím vytvoriť novú tabuľku kde bude id, id(zakaznik), id(produkt)? Robí sa to takto?
Pokud si chce zákazník objednat dvě věci, tak bude muset dělat dvě objednávky?

Lepší bude jedna tabulka s hlavičkou objednávky a další tabulka s objednaným zbožím, kde k jedné objednávce může být více řádků.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0