Autor Zpráva
MartinK
Profil *
Dobrý den. chtěl bych se zeptat, jestli se dá udělat takový odkaz (cesta) která by uměla načíst stránku, která má vložený rámec (iframe) tak, aby se načetla tedy ta stránka, ale určitá stránka na serveru (přičemž by to nebyla ta "defaultní" co tento vložený rámec standartně načítá.

Příklad - na serveru mám tyto soubory:

index.htm - titulní stránka (má v sobě vložené okno)
1.htm - toto je stránka, která se zobrazí ve vloženém rámu při načtení (souboru index.htm)
2.htm - toto je druhá stránka, která se zobrazí ve vloženém rámu souboru index.htm - ale až po kliknutí na nějaký odkaz (na stránce index.htm)

No a já bych chtěl vědět, zda se dá někoho odkázat na takové stránky - aby se mu zobrazil soubor index.htm a v jeho vloženém rámu neobvykle soubor 2.htm.
Přičemž nechci měnit nic nastálo, aby defaultní stránka byla 2.htm.
Prostě jestli neexistuje něco jako www.domena.cz/index.html-if-2html - tohle ale úplně střílím.

Moc děkuji za případné odpovědi.
Martin
igamenir
Profil
Přes PHP v pohodě:
www.domena.cz/index.php?if=2
...
<iframe ... src="<?=(isset($_GET['if'])?$_GET['if']:'1');?>.html">
...

Pokud neumíš PHP tak to udělá si tohle:
V adrese mu předáš parametr s číslem stránky. Potom v místě, kde zadáváš tu stránku v rámu, tak napíšeš místo čísla to zvírazněný. Ten kód se pak nahradí za to, čemu se rovná if v adrese, pokud žádný if není zadaný, dá tam 1.
MartinK
Profil *
igamenir
Moc děkuji, večer se mi to nedařilo rozchodit, dnes však ano (dělal jsem drobnou chybu).
Opravdu moc děkuji za tento script, moc mi pomohl, snad pomůže i někomu jinému.
Lukasisko
Profil *
w obyč. html asi není šance, co? nedá se nějak takhle udělat i tohle? > http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=16 596
Lukasisko
Profil *
tak přes html asi fakt není šance ? ;,(

potřebuji z popup menu otevřít stránku, která ještě sama načítá obsah svého iframe - no a ten má daný natvrdo :-( potřeboval bych to ošéfovat, v čem je zapeklitost php? nešlo by to nějak obejít? vrcholem všeho je, že bych z toho pop-up menu potřeboval přikázat i skok na záložku v té stránce, co by se načítala do iframe nově načtené stránky.... prostě Hirošima :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0