Autor Zpráva
Roman Gv.
Profil
Zdravím, mám menší problém. Nakódoval som si v HTML a CSS jednoduchú stránku, a akonáhle pridám na stránku next, zväčší sa mi celkovo celý "box", ktorý mám v css. Netuším ako vám to mám vysvetliť.

Príklad:
Mám v CSS vytvorený box, s názvom #obsah. K nemu pridám padding: 200px. Spojím ho do HTML súboru tagom <div id=obsah>. Pridám pod ten tag text, napr. "Lorem ipsum..", a celý box #obsah sa mi zväčší, ako keby sa celý padding zmenil o pár px viac.

HTML:
http://pastebin.com/rxFPbFFv

CSS:
http://pastebin.com/A9SprNQw

Ak viete kde je problém, mohli by ste mi prosím pomôcť? Som v HTML/CSS začiatočník, čo je možné vidieť. Vopred ďakujem.
Marschmallow
Profil
Roman Gv.:
Vždyť to je logické, padding se sčítá - padding + text.
Pokud máš ohraničení 200px, tak bude ohraničení 200px - nezáleží na délce textu. Je text a k němu se z okrajů připočítá padding.
Bubák
Profil
Nevím, zda máš na mysli to co já, ale pokud ani, tak to způsobuje (výchozí) dolní margin odstavce.

Mimo téma:
Pokud máš HTML přesně stejný, jako v ukázce http://pastebin.com/rxFPbFFv, tak máš prohlížeče ve quirk režimu. Pokud doplníš doctype pro standardní režim, tak stránky bude lépe vypadat v IE (záleží na verzi IE) ale ve všech prohlížečích bude stránky bypadat jinak, protože v CSS ti často u hodnot chybí jednotky px.
Doporučuji do HTML vložit na prvý řádek <!doctype HTML> a opravit CSS, konkrétně všude, kde deklaruje border radius a pak ještě u druhé hodnoty na řádku 49.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: