Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím, potřebuji navrhnout responzivní web. Přemýšlím nad 1140px grid systémem (http://www.1140px.com/). Nevím ale jestli je to dobrá volba?

Rád bych také věděl jaký grid používá bootstrap?

Děkuji
Str4wberry
Profil
Bootstrap podle všeho používá maximální šířku 1170 px.

Osobně mi ideální nepřijde ani jedno. V ideálním případě by web měl mít šířku sloupců v procentech, aby se přizpůsoboval neustále, ne jen při poskočení na určitý break point.
návštěvník
Profil *
Hm, ale těžko navrhnout něco takového v procentech v photoshopu.
Kcko
Profil
návštěvník:
V photoshopu si to navrhni v procentech. Při kódování si obalový wrapper webu nastavíš jako max-width: 1000px (třeba, resp. tak jak sis to nakreslil) a pak šířky sloupců nastavíš v procentech.

Není v tom žádná věda.
návštěvník
Profil *
Aha ok, díky. Stejně ale asi bude potřeba nastavit i nějaké breakpointy ne? Třeba u mobilů atd. Některé prvky se zobrazí trochu jinak, jinde. Navigace se třeba změní na menší tři proužkové burger menu atd. Tam bude potřeba nastevit nějaké breakpointy, aby se vědělo kdy dochází k jakým změnám ne?
Kcko
Profil
návštěvník:
Samozřejmě jsem napsal kus blbosti. V Photoshopu si to navrhneš samozřejmě v px.

Ano BP si nastavíš (to jestli obecné, viz http://responsinator.com/ nebo svoje vlastní je na Tobě, já se řídím tím, kdy se prvky nevejdou na stránku a dle toho PB nastavím. Pokud je to třeba 911px, tak nastavím nejbližší rozumné číslo => 900px).

Celý princip responsivní spočívá v tom, že prvky skládáš na stránku tak aby se tam vešly (skládáš je vedle sebe, pod sebe, roztahuješ, nebo zcela vyhazuješ pokud se nevejdou).

Hraješ si defakto na UXáka.
návštěvník
Profil *
Díky za odpověď.

Mám k tomu ještě jednu otázku. Když např. na desktopu budu mít na pozadí nějaký obrázek, ale na tabletu chci třeba jiný (mírně upravený kvůli displeji) a na telefonu už třeba jen přechod, nebo čistou barvu, je to problém? Teoreticky asi ne, ale nebude to náročné na data? Stahují se ty obrázky i na telefonu, i když se nakonec nezobrazí?
Str4wberry
Profil
Nepoužitý background obrázek se nestahuje, takže když velký obrázek nastavíte až od určitého rozlišení, tak se daty plýtvat nebude.

Obrázek vložený značkou <img> je naopak dost krkolomné přemlouvat, aby se zbytečně nenačetl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0