Autor Zpráva
Antino
Profil *
Zdravím.
Potřeboval bych pomoct s Poloprůhledným pruhem volně nastavitelným mezi textem a pozadím. Upřesním to: čistě bílý ani čistě šedivý prostě není pěkný. Chtěl jsem nějak prostě a jednoduše čtverec s opacity 0.5 pod uplně celým textem,obrázkama atp. volně nastavitelný. teď tam mám jen toto :
.row
{
background-color: white;
border: 5px solid black;
}

nevím jak tomu nastavit opacity tak aby se netýkala obrázků textu ale pouze toho backgroundu.
jefitto44
Profil
použi rgba

background:rgba(0, 0, 0, 0.5);

používaš normálny RGB zápis a posledná hodnota je opacity (tzv. alfa) 1= nepriehľadne 0 = úplne priehľadne (akoby tam nič nebolo)

Staré IE budú protestovať, ale nech si trhnú
Taurus
Profil
Pokud nastavuješ opacity, projeví se na celém bloku, nejen pozadí. Řešením je buď průhledný obrázek na pozadí (funguje všude), nastavení opacity jinému divu (zbytečně komplikované), který se napozicuje pod tvůj nebo RGBA (nefunguje všude). Je na tobě, co si vybereš, jefitta44 si moc nevšímej, jeho hloupé poznámky k IE jsou tu bohužel časté.
Antino
Profil *
Skvělé takhle jsem si to představoval. A zároveň mám dotaz jak bych spojil tyto backgroundy aby to bylo pod celým tím tématem:
www.antino.8u.cz
jefitto44
Profil
Neviem čo som zase napísal zle... Napísal som, že staré IEčka nepodporujú rgba farby, čo je pravda, takže neviem, čo zas na mňa máš...
Nie sú to hlúpe poznámky, sú pravdivé... to že IE pod 10 nepodporuje základné veci, to nie je môj problém. Ja som IE neprogramoval
Taurus
Profil
Nikoho tady tvé antipatie k IE nezajímají, už jsem to tu asi dvakrát psal. Ani uživatele nezajímá názor takykodéra na software, chce funkční stránku, tedy přizpůsobení se tvůrce k technologii.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0