Autor Zpráva
inocencz
Profil
Tak jsem se po letech znovu vrhnul na weby a pomalu objevuji co je nového. Kamarádka chce nový web a já to tak trochu bastlim jak si to pamatuju plus si přitom pročítám novinky za pochodu. Zajímalo by mě proč firefox to menu trochu posunuje dolů tady >> http://ffirma.chytrak.cz/iveta/index.html. Kdybyste mě alespoň nasměrovali kam se podívat byl bych vděčný.
anonymníí
Profil *
inocencz:
Můžeš prosím udělat screen? V Chromu i FF to vypadá stejně, rozdíl nevidím.
Trejpa
Profil
inocencz:
Položky menu jsou vyšší hlavně kvůli rozdílnému výchozímu řádkování. Nechat určení výšky a pozice bloku závislé na konkrétním nestandardním fontu, který si uživatel ještě může sám zvětšit, je hloupé.

Ty jsi tam vložil obrázek, a pak se snažíš obsah z pod něj dostat relativním pozicováním před něj? Proč to neuděláš normálně – obrázkem na pozadí a bez (relativního) pozicování?
inocencz
Profil
Trejpa:
Mas pravdu. Od začátku to píšu tak ze spis zkouším co je nového a nezajímá me jestli to bude dobre fungovat. Pozicoval jsem protože původně menu melo byt Normálně pod ale pak jsem obevil rohy v css a chtěl jsem vidět jak to bude vypadat na sobě. Budu muset ten kód jeste asi kompletně přepsat. Dík.
Chamurappi
Profil
Reaguji na inocencza:
spis zkouším co je nového
Proto jsou v kódu značky, které Explorer 8 nezná a bude je ignorovat? Jako třeba <nav> a <header>? Stránka je v něm dost rozpadlá a uživatelé jiných prohlížečů z nich nemají žádný prospěch.

Mimochodem, komentáře typu <!-- ------------------------------------------------------------ --> jsou docela nebezpečné. Kdybys tam měl o dvě pomlčky víc, prohlížeč by mohl považovat za součást komentáře i hlavní obsah stránky.
inocencz
Profil
Je nějaký způsob jak použít nové tagy a přitom byt kompatibilní se starými prohlížeči? Jinak děkuji za upozornění. Nepřijde mi to moc nebezpečné ale je pravda ze není důvod trvat na pomlčkách tak jsem to změnil na <!-- ................ --> (na serveru je zatím stará verze)
Trejpa
Profil
inocencz:
Je nějaký způsob jak použít nové tagy a přitom byt kompatibilní se starými prohlížeči?

V pořadí:
1) Nepoužívat vůbec, k ničemu užitečné nejsou ani v nových prohlížečích.
2) Nestylovat a nevázat na ně žádné skripty.
3) Použít na JavaScriptu závislé rozběhávátko.
inocencz
Profil
Mě se ten kód strašně líbí. Není to tak udivený :) Vyzkouším rozběhávátko a uvidí se. THX
Chamurappi
Profil
Reaguji na inocencza:
Je nějaký způsob jak použít nové tagy a přitom byt kompatibilní se starými prohlížeči?
Je otázka, do jaké míry se snažíš být kompatibilní a co tím vůbec sleduješ. Jestli očekáváš jen pohodlné stylování, tak si klidně můžeš udělat značku <inocencz> a její stylování si ve starším Exploreru umožnit JavaScriptem…

Mě se ten kód strašně líbí.
A to je snad důležitější, než aby fungoval všem správně? Když bys při svých toulkách internetem narazil na rozpadlou stránku a její autor by ti řekl podobné zdůvodnění, co by sis o něm pomyslel?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0