Autor Zpráva
Pavel Kr.
Profil *
Dobrý podvečer,

dejme tomu, že mám webovou aplikaci v PHP a využívám databázi MySQL. Hostuju třeba u Wedosu na běžném "NoLimit". Aplikaci bude najednou používat hodně uživatelů (100 000 a víc).

Do databáze bude zapisovat je pár vybraných lidí. Zbytek bude používat databázi jen na čtení (články, tabulkové data...). Za předpokladu, že v dotazech nebudou prasárny jako select * ... Jaké jsou hranice MySQL? Bude odezva pomalá? Bude aplikace "padat" pod velkým náporem?

O kolik to bude situace popř. lepší na pronajatém virtuálním serveru?
Taps
Profil
Pavel Kr.:
rovněž bych se zkusil zabývat otázkou cachování na úrovni PHP či také MySQL
Davex
Profil
Pavel Kr.:
Ani to tak není závislé na množství uživatelů, ale především na tom, kolik jich bude aktivních současně v jeden okamžik a na dotazech do databáze či uspořádání databáze.

Jaké jsou hranice MySQL?
Lepší by byla jiná otázka, a to „kolik současných připojení do databáze ti webhoster dovolí?“ Vzhledem k tomu, že tam máš i omezení na počet současně běžících PHP skriptů, tak to asi moc nebude a ano, bude to padat, jakmile se přesáhne nastavený limit.
Pavel Kr.
Profil *
Davex:
ad 1: psal jsem najednou používat.

ad 2: nic jsem se nedozvěděl.

U pronajatého virtuálního serveru by to mohlo šlapat dobře ne? Mluvím konkrétně třeba o Wedosu.

+ můžete tady psát své zkušenosti s tímto. Zajímá mě to.
Alphard
Profil
Pavel Kr.:
ad 1: psal jsem najednou používat.
Jako 100 000 a víc požadavků (např.) za minutu? To se mi moc nezdá, lidé, kteří píší takové aplikace obvykle nepokládají takovéto dotazy :-)
Pavel Kr.
Profil *
Alphard:
Já nechápu, že se to tady vždycky zvrhne v brutální slovíčkaření :-) prostě jednoduše mě zajímá nějaká hranice kdy přestane MySQL stíhat na běžně dostupném hardwaru (nebo prostě na tom co jsem uvedl). To číslo, které jsem uvedl je pouze orientační.
Davex
Profil
Pavel Kr.:
prostě jednoduše mě zajímá nějaká hranice kdy přestane MySQL stíhat
Stačí si nasimulovat chod aplikace s různým počtem uživatelů a jakmile vzroste chybovost nad únosnou míru, tak tehdy to začíná nestíhat.
Pavel Kr.
Profil *
Davex:
jak takový test provést, aby byl hodnověrný?

Zkoušel to tady už někdo nebo někdo ty zkušenosti, kde ta míra teda je?
Davex
Profil
Pavel Kr.:
jak takový test provést, aby byl hodnověrný?
Tak, aby se co nejvíce blížil způsobu použití aplikace uživateli. Dají se k tomu použít testy třeba pomocí JMeter a pro test databáze SysBench nebo DBT-3.

kde ta míra teda je?
Při 5 současných připojeních do databáze a průměrné době generování stránky 100 ms to v optimálním případě zvládne posílat průměrně až 50 stránek za vteřinu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0