Autor Zpráva
kilomuky
Profil
Ahojte, chcel by som si zalozit web ale vobec neviem ako na to. Ale to nevadi pretoze moje odhodlanie je stopercentne a ten web bude aj keby som mal prejst cely svet. Proste to hrozne chcem, co na to treba? Viem ze nejaku domenu a hosting a ako to dalej funguje? Ako sa pise web alebo v com sa pise? Prosim niekoho zasveteneho nech mi napise, budem vdacny za kazdu radu.
Bubák
Profil
kilomuky:
Prosim niekoho zasveteneho nech mi napise, budem vdacny za kazdu radu.
Yuhů to už dávno napsal, Jak psát web, pro začátek doporučuji přečíst alespoň Základní kurz tvorby stránek.
kilomuky
Profil
To praveze citam ale tam su take rady hlavne o programovacich jazykoch a tak, moja otazka - musim nevyhnutne vediet prog. jazyky ak chcem robit web?
lionel messi
Profil
kilomuky:
musim nevyhnutne vediet prog. jazyky ak chcem robit web?
1. HTML nie je programovací jazyk, iba kód, CSS taktiež nie. JavaScriptom ani PHP sa pre začiatok zaoberať nemusíš.
2. Ak sa HTML/CSS z nejakého dôvodu vyslovene nechceš učiť, sú aj iné možnosti: Různé způsoby, jak mít web
kilomuky
Profil
mam otazku - co je to FTP ? nejaky program? kde to stiahnem? na webe citam ze mi to je treba
lionel messi
Profil
kilomuky:
co je to FTP ? nejaky program? kde to stiahnem?
FTP nikde nestiahneš, nie je to program, je to „rozhranie“ na prenos súborov z lokálneho disku na web (alebo aj naopak). Skratka FTP pochádza z anglického File Transfer Protocol.

Čo si však môžeš stiahnuť a nainštalovať je tzv. FTP klient — program, pomocou kt. sa pripojíš na FTP a pracuješ tam so súbormi. Medzi najpoužívanejších klientov patri FileZilla alebo Total Commander.
kilomuky
Profil
aha a cez to FileZilla alebo Total Commander budem davat na hosting obsah webu? clanky, obrazky a vsetko?
lionel messi
Profil
kilomuky:
a cez to FileZilla alebo Total Commander budem davat na hosting obsah webu? clanky, obrazky a vsetko?
Áno, presne tak.
kilomuky
Profil
Aha takze ak som to pochopil spravne tak mi staci kupit domenu, kupit hosting, stiahnut FileZilla alebo Total Commander a potom uz len pisat web?
Teraz som sa akurat dostal tu: Hosting Autor webu pise nieco o "databaze" tu by som si musel tiez zakupit zvlast?
lionel messi
Profil
kilomuky:
ak som to pochopil spravne tak mi staci kupit domenu, kupit hosting, stiahnut FileZilla alebo Total Commander a potom uz len pisat web?
V podstate áno, len dodám, že web môžeš napísať aj bez publikovania cez FTP, len na lokálnom disku, ale na publikovanie už potrebuješ doménu + hosting (nemusíš ani nič platiť, existuje množstvo freehostingov, kt. ti dajú všetko zdarma, samozrejme s istými obmedzeniami).
kilomuky
Profil
ano - s istymi obmedzeniami, a prave preto ich nechcem, chcem web ktory bude mat takyto nazov: www.nazov.sk a nie robit niekomu reklamu a mat to u nich.
este otazka, na webe som nasiel pojem: CMS system aj tu je o tom pisane: http://cs.wikipedia.org/wiki/Systém_pro_správu_obsahu
Mozem poprosit laicky vysvetlit co to je? Potrebujem to ?
Bubák
Profil
kilomuky:
Záleží na tom, kterou z možností ze článku Různé způsoby, jak mít web si vybereš.
Připadá mi tom že klubko rozmotáváme zprostředka. Má za to, že pokud se opravdu nechceš učit HTML/CSS, tak pravděpodobně skončíš u nějakého redakčáku a FTP klienta na přenos souborů nebudeš potřebovat.

http://www.latrine.cz/ano-redakcni-systemy-nejsou-skodlive

lionel messi:
dajú všetko zdarma, samozrejme s istými obmedzeniami
A často i s výpadky. A doména zdarma, .tk nebo třetí úrovně, taky němí velká výhra.
lionel messi
Profil
Bubák:
A často i s výpadky. A doména zdarma, .tk nebo třetí úrovně, taky němí velká výhra.
Súhlasím na 110%, mohol by som o tom založiť samostatné vlákno, ale nechcel som prílišným rozmazávaním problémov freehostingov pliesť začiatočníka.
kilomuky
Profil
viete co ja by som aj isiel do toho ucit sa HTML ale studujem na vyske a nemam moc casu, ale chcem fakt seriozny a kvalitny web a myslim ze to mozem dosiahnut. preco nie.. mimochodom ja uz mam s freehostingom skusenosti aj s HTML kodmi v tom zmysle ze som ich nasiel na nete a len prekopiroval ale samotny html kod urobit neviem.
Marschmallow
Profil
kilomuky:
Úplné základy po malých krocíxh se naučíš zde: Základy HTML, jak na HTML.
Pokročilé věci jako obrázky, odkazy, tabulky a seznamy se naučíš zde: Prvky stránek.
A seznam všech zajímavostí na taháků zde:
HTML tahák.
kilomuky
Profil
tak ok, a este taka otazka, ktory CMS system je taky naj? ja som na nete nasiel drupal, ale trochu nechapem tu spojitost, naco mi je total comander aj drupal ?
Marschmallow
Profil
kilomuky:
Dobrá je Joomla, ale na blogy je spíše Wordpress. Pro e-shop zase Prestashop.
kilomuky
Profil
a ked stiahnem napr Joomla tak ako ho spustim? musim to dat na hosting alebo ako?
Marschmallow
Profil
Na CMS musíš mít na serveru spuštěno PHP a u některých CMS (také RS = Redakční systém) i databázi - třeba MySQL.
kilomuky
Profil
co je to PHP?
Marschmallow
Profil
Na hosting nakopírukeš všechny soubory které jsi stáhnul z oficiálního webu CMS. Následně otevřeš prohlížeč a zadáš URL domény (případně složky), kam jsi CMS nahrával.


PHP je serverový, programovací jazyk.
kilomuky
Profil
a ako spustim PHP na hostingu?
lionel messi
Profil
kilomuky:
a ako spustim PHP na hostingu?
V zásade ho netreba explicitne spúšťať, ak hosting PHP podporuje, bude fungovať automaticky v súboroch so správnou koncovkou (najčastejšie .php), ak nie, nič s tím nespravíš, odporúčam hostingy bez podpory PHP obísť širokým oblúkom.
kilomuky
Profil
a to su ktore napr? aby som vedel do buducna
Moderátor Chamurappi: Proč se ptáš lidí a ne vyhledávače? Vyjmenovávat zde konkrétní poskytovatele hostingu by bylo proti pravidlům.
twe3k
Profil *
Prečo nevyužiješ nejakú free službu ako blogger, wordpres.. keď zatiaľ zjavne nevieš nič ani o weboch? Ak by si potreboval poradiť od úplného začiatku pošli mail
Marschmallow
Profil
twe3k:
Prečo nevyužiješ nejakú free službu

kilomuky totiž chce vlastní web - cituji ho: „viete co ja by som aj isiel do toho ucit sa HTML ale studujem na vyske a nemam moc casu, ale chcem fakt seriozny a kvalitny web a myslim ze to mozem dosiahnut. preco nie..

poradiť od úplného začiatku pošli mail
Pravidla DJPW » 7. Je-li veřejně dostupný dotaz, má být veřejně dostupná i odpověď.
kilomuky
Profil
free weby su slabe a fejkove, ja chcem kvalitny web .. uz som si zacal studovat HTML a celkom mi to ide a zajtra idem za znamym, ktory robi jeden web tak dufam ze mi poradi a pomoze. Myslim ze to nebude problem, napriek tomu ze nic o tom neviem,pretoze ja sa ucim rychlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0