Autor Zpráva
Salvator
Profil
Ahoy, na svých stránkách mám použítý jeden hlavní div s relative position, pak jeden s fixed position (menu, logo atd.) a div s obsahem je position relative. Pokud stránky zvětším například přes ctrl + rulátko, tak se stránky zvětší ale nelze vnich posouvat takže zbytek obsahu stránky jakoby přeteče mimo okno. Je to tento web http://ensemblesphaerenklaenge.at/ . Mohu poskytnout i kód.
Tomáš123
Profil
Salvator:
Problém je nasledujúci:
Celú stránku máte obalenú prvkom, ktorý ma nastavenú fixnú pozíciu, teda nezasahuje do toku dokumentu a nijako ho neovplyvňuje ani šírka respektíve výška okna. Priznám sa, že mi nie je celkom jasné, prečo sa tak stánka správa aj pri vodorovnom zúžení. Obaľovací prvok s relatívnou pozíciou má nastavenú šírku. V každom prípade, problém je riešiteľný použitím štruktúry jednej z mnoho ukážkových stránok povaľujúcich sa na internete.
Salvator
Profil
Stránku mam v divu který má relative position a margin 0 auto, pak tam header který chci aby byl furt vidětm proto má nasteno position fixed a zbyteků divů je positon absolute které vztahují k tom hlavnímu divu.
Tomáš123
Profil
Salvator:
Stlačte si F12 v Mozille Firefox, Google Chrome alebo Internete Exploreri. Práca s vývojárskymi nástrojmi je na základnej úrovni intuitívna. Nemyslím, že je potrebné vysvetľovať funkcionalitu. Na prehliadači inom, ako hore uvedenom, som túto funkciu neskúšal spúšťať, ale možno pôjde aj tam. Na ľavej strane sú aktívne štýly aplikované na daný prvok. Skúste sa s tým pohrať.

které vztahují k tom hlavnímu divu.
Asi o tom neviete, ale ostatné divy sú pod-prvkami divu header.
Salvator
Profil
Toho jsem si nevsim ze jsou pod divem header, dekuji za rychlo odpoved :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0