Autor Zpráva
Ondřej Dacer
Profil
Dobrý den,
zřejmě Vám to přijde jako směšný dotaz, programuji teprve pár měsíců a jsem členem jednoho kurzu od CTY (Center for Talented Youth), ale prosím Vás o pomoc.
Jde o to, že mám HTML kód, ve kterém se odkazuji na CSS kód a jeden obrázek. Jak CSS kód, tak i obrázek mám v té samé složce jako HTML kód. Ve složce samotné mi HTML funguje, když ale celou složku zazipuji, nezobrazí se mi ani obrázek ani správné stylování z CSS.

Prosím poraďte,
předem děkuji.
Davex
Profil
Nevím, s čím chceš poradit, ale pokud se původní soubory po zazipování smazaly, tak se HTML soubor asi odkazuje na neexistující CSS a obrázek.
Ondřej Dacer
Profil
Co mám udělat, aby se mi to tak zobrazilo i v zazipované složce? Zkrátka abych to někomu mohl správně poslat. CSS i obrázek je i v té zazipované složce.
mimochodec
Profil
Ondřej Dacer:
Nechce se mně to testovat v jiných kombinacích, ale když mám v zipu css šablonu, tzn. index.html a pár souborů kolem a ten index si otevřu, opera si nějakým způsobem řekne i o to ostatní a winrar jí to dá, takže vidím celou šablonu funkční. Spolehnout se ale nemůžeš na použití ani opery, ani winraru, takže tudy cesta nevede. Ještě jsem si vzpomněl, že opera umí otevřenou stránku uložit jako mht soubor, který obsahuje všechno, co je přilinkováno, ale jak je to podporováno ostatními prohlížeči, nevím.
Bubák
Profil
Ty nemusíš dělat nic, příjemce si musí složku rozzipovat.
Některé programy vyžadují, aby složku rozzipoval uživatel (třebas 7zip), jiné programy to provedou na pozadí do dočasné složky automaticky (třebas Total Commander, tuším, že toto chování má přednastavené pro exe a HTML soubory).


mimochodec:
opera umí otevřenou stránku uložit jako mht soubor
MHT soubory umí ukládat IE a Opera (klasická i nová). Pro Firefox a možná, že i pro Chrome na to existují rozšíření, ale nezkoušel jsem a zájem o ně je minimální.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0