Autor Zpráva
lamič
Ahoj dělám jeden takový eshop.. Nyní řeším takový neobvyklý problém s přidáním produktu do databáze..
vše mi funguje jak má. Do databáze se vloží, název, obrazek, popis produktu, cena, počet ks skladem, či kategorie, kod produktu a ean.
U posledních dvou jsem ale zjistil že ukladají pouze čísla a písmena když se tam snažím vložit třeba pomlčky (př. HP-S-00704-2) napíše mi to chybu při vkládání Unknown column 'HP' in 'field list' a záznam se neuloží do databáze - což je v pořádku, když nastala chyba... Jak jsem psal čísla a písmena to vezme ale asi ty pomlčky jsou problém... Můj tip je, že je problém v tabulce produkty kam se vkládají a je tam zvolený špatný datový typ... (zkoušel jsem jej tedy změnit na text i VARCHAR) oboje se stejným výsledkem .. Porovnání dat. typ utf8_czech_ci ,nulový - ne, výchozí-žádná nějaká rada v čem může být zakopaný pes?
Zechy
lamič:
A vkládáš to tam v uvozovkách? Když tak může i pomoct, jak ten dotaz vypadá.
lamič
Zechy:
Jsem proste blbej.... jj měls pravdu vyřešeno děkuji...
Zechy
lamič:
Však to píše chybu... To čekáš, že být tam chyba, nenapíše to ani ji?
Jak jsem říkal, poslední dva ukládáš bez apostrofů, tudíž tam nevkládáš string, ale hodnotu, ze které, jak můžeš vidět, si databázový server myslí, že vkládáš nějaký výraz se sloupcem tabulky.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: