Autor Zpráva
ronaldinho
Profil *
Zdravím,

chcem vás poprosiť o radu. Vložil som si do pozadia obrázok, ale akoby mi ho oreže a spodok obrázku sa mi nezobrazí a ostane tam len sivé pozadie.

Viete mi s tým pomôcť?

Ďakujem.
http://www.suchozemskekorytnacky.eu/
Marschmallow
Profil
ronaldinho:
A co chceš aby se stalo?
Pokud se má obrázek opakovat, použij v CSS: background-repeat: repeat;
Pokud se má obrázek roztáhnout na výšku, použij v CSS height: 100%;
ronaldinho
Profil *
Marschmallow:
Ide o to, že ten obrázok je na výšku väčší, ale nezobrazí mi ho celý a spodok obrázka mi oreže.
V CSS mám pri height: 100%

Preto neviem čo robím zle.


Prosím Vás, na ten obrázok som prišiel, ale ešte by som potreboval vedieť, pod obrázkom (už mi ho načíta celý) na určitých stránkach mám opäť sivú farbu.
Potrebujem vedieť ako ju zmením na zelenú farbu RGB: 128, 146, 86

Len nemôže zistiť či je tá sivá farba obrázok ktorý sa opakuje na každej stránke podľa jej veľkosti, alebo stačí len prepísať farbu v CSS? Lebo farbu nemôžem nájsť v CSS ktorú by som zmenil.

Ďakujem za pomoc.
Marschmallow
Profil
ronaldinho:
Jak se Ti to podařilo vyřešit?
Tomáš123
Profil
ronaldinho:
Len nemôže zistiť či je tá sivá farba obrázok ktorý sa opakuje na každej stránke podľa jej veľkosti
Použi nástroje pre vývojárov (F12).

Potrebujem vedieť ako ju zmením na zelenú farbu RGB: 128, 146, 86
Za normálnych okolností by sa farba nastavila nadradenému prvku (poprípade ak ju deklaruješ o niekoľko úrovní vyššie, bolo by vhodné prepísať to tam), ale ak ju nevieš nikde nájsť (alebo ak nie je zapísaná hexadecimálnym kódom: #809256), pravdepodobne to bude súčasťou obrázka.
Marschmallow
Profil
ronaldinho:
Koukám, že už jsi to vyřešil jinak... Takže: máš obrázek na pozadí, který se prolíná do zelené. Pak je konec obrázku. A následně pokračuješ normálně background tou zelenou?
juriad
Profil
ronaldinho:
To si snad děláš legraci, ne? Ten obrázek na pozadí se mi načítal 41,47 sekundy. Ještě, že jsem se nedíval na mobilu.

Teď to pozadí vypadá funkčně, ne? Obrázek, který je následován zelenou, pokud je stránka delší než je výška obrázku.
ronaldinho
Profil *
Tá sivá bola nakoniec farba. To som zmeni v CSS. Zistil som to pomocou F12, takže ďakujem za radu.

Čo sa týka toho obrázka, ako by som spravil aby sa to druhým tak dlho nenačítavalo? Mne to načíta bez problémov ihneď. Je chyba, že je obrázok na pozadí moc veľký? Alebo?
Bubák
Profil
ronaldinho:
Mne to načíta bez problémov ihneď.
Pravděpodobmě máš obrázek nakešovaný.
Krom toho, použít pro fotku PNG formát není dobrý nápad.
juriad
Profil
Ano, je moc velký, 2.9 MB na něco, co je záměrně hodně rozostřeného je opravdu moc. Ulož jo jako jpg v nějakém grafickém editoru s kvalitou klidně kolem 50. Pak bude mít okolo 160KB.

Obecně png používej jen na schémata a obrázky u kterých záleží na přresnosti (tlačítka, části stránek), nikoli fotky (u nich použij jpg). S formátem jpg je problém jen, když obrázek obsahuje text nebo obecně ostré hrany.
Třeba ty fotky terárek, které teď máš v png by mohly zabírat jen míň než třetinu (300KB -> 70KB; kvalita 95). Uvidíš, že snížením kvality často nevznikne žádný viditelný rozdíl, ale datová úspora je značná.

Všechny české stránky se mi tady na druhém konci světa načítají pomalu, takže dokážu ocenit web, který je datově malý. Přínos obrázkového pozadí není takový, abych na něj musel čekat 40 sekund.
ronaldinho
Profil *
juriad:

Už som to zmenil za obrázok .JPG

Mohol by si to čeknúť či to už načíta ihneď? Lebo mne to načítava stále hneď.

ďakujem
Tomáš123
Profil
ronaldinho:
Lebo mne to načítava stále hneď.
Vyčisti si cache a budeš si to môcť overiť aj sám.
sjiamnocna
Profil
Mě to žere docela svižně ;)
juriad
Profil
Ano, mnohem lepší, už je to jen 5.5 sekundy. A teď převeď do jpg zbylé obrázky (ty které jsou fotkoidní).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0