Autor Zpráva
Xanomes
Profil
Ahoj, potřeboval bych jednoduchý přihlašovací formulář, kde jakmile by se zadalo jméno a heslo, přesměrovalo by vás to na váš profil. Stačilo by mě něco jako toto, ale s "více if" například: pokud jméno1 a heslo1 přesměrování na stránka1.html, pokud jméno2 a heslo2 přesměrování na stránka2.html.
<script language="javascript">
<!--//
var users = [
    {name: 'jméno1', pass: 'heslo1'},
    {name: 'jméno2', pass: 'heslo2'},
];

function pasuser(form) {
    var credentials = {
        user: form.id.value,
        pass: form.pass.value
    };
    var found = false;
    for (var i=0; i<users.length; i++) {
        if (users[i].name == credentials.user && users[i].pass == credentials.pass) { found = true; }
    }
    if (found) {
        location="http://somepage.com";
    } else {
        alert('Špatné jméno nebo heslo.');
    }
}
//-->
</script>
Netuší někdo jak to udělat?

Díky za odpověď.
Marschmallow
Profil
Xanomes:
Nebylo by rozumnější použít PHP a MySQL? Kdokoliv, kdo si zobrazí zdroj stránky, tak uvidí ten login i heslo, což není nejlepší.
Xanomes
Profil
Marschmallow:
Myslím že s tím by pro mě bylo mnohem více starostí, vzhledem k tomu že ani PHP ani MySQL neovládám. Ostatně, můj web stejně navštěvuje pouze skupinka lidí, kteří se navzájem znají a nezdá se mi tedy tak nutné kvůli tomu zavádět PHP či MySQL.
Taps
Profil
Xanomes:
zavádění PHP a MySQL je především z důvodu bezpečnosti
Xanomes
Profil
Taps:
Já vím, ale jak říkám: Je opravdu nízká pravděpodobnost že web navštíví někdo jiný než můj známý nebo robot od Googlu.
Marschmallow
Profil
Xanomes:
A opravdu chceš podstupovat riziko, že se Ti tam někdo dostane? Pokud to bude navštěvovat jen Tvůj známý, tak mu můžeš po přihlášení ten odkaz na jeho profil říct. Každopádně si to rozmysli... A jak už píše Taps, nedoporučuji používat JS.
Xanomes
Profil
Marschmallow:
Ano, již jsem to promyslel. Na tom profilu toho nebude tolik, všechny změny budu dělat v podstatě já. Radši mám vše pod kontrolou takže pokud by např.: někdo chtěl změnit své jméno, kontaktuje mě to a já to změním. To je výhoda, protože tak nebude nikdo moc provést úplný útok.
Xanomes
Profil
Nakonec jsem to vyřešil bez přihlašování, profily jsou viditelné všem a změny provádím pouze já po domluvě mailem. Nicméně děkuji za vaši snahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0