Autor Zpráva
Dušan
Profil *
Zdravím, řeším problém úpravy popisu odkazů.
Pokud je tento popis delší, na více řádků, tak se zalamuje na novém řádku od začátku viz 2.odkaz . A já potřebuji aby se zalamoval do bloku vždy pod prvním slovem prvního řádku. Příklad Nakonec jsem přišel na to jak to udělat jak potřebuji (3. a 4. odkaz), ale zajímá mě, jestli není jednodušší nebo elegantnější cesta k dosažení stejného výsledku.

Kód:
<body>
  
  <div style="width:500px">
  <br>
  
  <p><a href="">1. odkaz</a> – Tohle je první odkaz.</p>
        
  <p><a href="">2. odkaz</a> – Tohle je druhý odkaz, ale protože popis odkazu je delší, tak se zalamuje na druhý řádek, ale jinak než bych potřeboval.</p>
    
  <div><a href="">3. odkaz</a> – <div style="margin-left: 70px; margin-top: -18px">Tady se již druhý řádek zalamuje, tak jak potřebuji, tedy pod prvním slovem z prvního řádku.</div></div>
  
  <br>
  <p style="display:inline"><a href="">4. odkaz</a> – </p><p style="margin-left: 70px; margin-top: -18px">Tady se tento delší popis také již zalamuje podle prvního slova prvního řádku.</p>
  
  </div>
  
  </body>
Tomáš123
Profil
Dušan:
Riešil by som to nejako takto. Jediný rozdiel je v použitých prvkoch. Na tvojom príklade sa mi nepáči pomerne veľké množstvo nepotrebných elementov a zložitosť CSS štýlov (margin-top: -18px).

Podobný výsledok sa dá dosiahnuť aj použitím neočíslovaného zoznamu (<ul>, <li>) tabuľky, alebo hocičoho iného.
Dušan
Profil *
Tomáš123:
Ani mě se nelíbí komplikovanost mého kódu.
Díky, tohle řešení je určitě čistější.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0