Autor Zpráva
juraj
Profil
Zdravím
Mám dotaz.Existujú nejaké funkcie v php,keď chcem, aby stránka fungovala aj offline? Mám napr. formulár v php,v ktorom užívateľ zadáva udaje,ale keď náhodou vypadne spojenie s internetom, aby sa tie údaje nestratili ale po nabehnutí na online sa údaje zapísali do databazy.
dakujem za rady a tipy
Keeehi
Profil
juraj:
V PHP nic takového samozřejmě řešit nejde, to pracuje na servru a ne v prohlížeči uživatele. Ale je možné to co jsi popsal vytvořit v javascriptu.
juraj
Profil
Keeehi:
aké príkazy mám hľadať, aby som to našiel? Pomocou HTML5 sa mi nechce lebo veľa prehliadačov to nepodporuje
ďakujem
Taps
Profil
juraj:
Toto by ti mohlo pomoci http://jecas.cz/zalohovani-formularu
juraj
Profil
a keď dôjde k výpadku internetu,ak sa mu môže zobrazovať stránka s údajmi, keď nemá vôbec spojenie s internetom? Ak je web napísaný v php? Môže sa používať aj cache?

dakujem
Taps
Profil
juraj:
a keď dôjde k výpadku internetu
Asi je nutné si uvědomit, co tím výpadkem je myšleno - výpadek internetového připojení na straně klienta či výpadek webhostingu (čili serverové části)
juraj
Profil
výpadok na strane klienta napr
Keeehi
Profil
juraj:
a keď dôjde k výpadku internetu,ak sa mu môže zobrazovať stránka s údajmi, keď nemá vôbec spojenie s internetom?
Ta stránka se samozřejmě musí načíst před výpadkem. Javascript pak už pracuje v rámci prohlížeče a komunikace se servrem není nutná. Dá se to třeba implementovat tak, že odeslání formuláře si převezme javascript. Pokusí se ho AJAXem odeslat a když se mu to nepodaří, údaje si zálohuje podle toho článku který odkázal Taps (internet k tomu není pořeba, to je taky důvodem proč se v tom článku tak často vyskytují slova local a lokální). Pak může v určiých intervalech kontrolovat, zda už je spojení aktivní a pokusi se údaje posla znovu. Protože je má uložené, je možné vypnout prohlíže a po jeho opětovném zapnuí k nim bude mít přístup, takže se o kontakt může pokoušet i potom. Samozřejmě o kontak se nepokouší při zavřeném prohlížeči protože v tu dobu žádný javascript neběží.
Fisir
Profil
Reaguji na Keeehiho:
Ta stránka se samozřejmě musí načíst před výpadkem.
Prvně ano, ale druhé načtení se může odehrát i bez funkčního připojení a stránka může fungovat. Je to nějaká nová technologie z HTML5 (nijak podrobně jsem to nezkoumal), hezky je to vidět na DevDocs.io.
Davex
Profil
Fisir:
Používá se tam AppCache.
Tomáš123
Profil
juraj, Keeehi:
Keď ale medzi uložením údajov do užívateľovho počítača a pripojením sa ku serveru dôjde k zmazaniu cache, údaje sa nepodarí zachrániť.
Keeehi
Profil
Tomáš123:
Jsou různé typy lokálních uložišť a někerá jsou perzistentní méně, jiná vice. Dokonce se dají teoreticky využívat i taková místa, která bys normálně nečekal. Třeba tady se můžeš podívat, kam všude se dá do prohlížeče uložit nějaká informace.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0