Autor Zpráva
grindiev
Profil *
Dobrý den, dostala jsem za úkol do školy cituji "Přeformátujte html kód, css na řádkový css", k tomu jsem dostala klasickou html stránku, normálně formátovanou (s pár chybami, jako je neukončení párových tagů atd), s 3 soubory .css, které se mi taky zdají celkem normální, nikde jsem o "řádkovém css" neslyšla, nevíte, o co může jít?
lionel messi
Profil
grindiev:
nikde jsem o "řádkovém css" neslyšla, nevíte, o co může jít?
Ide o prepísanie CSS priamo do kódu HTML súborov ako hodnotu atribútu style. Čiže v externom .css máš niečo podobné:
p {background-color: #f00; color: #0f0;}

a in-line štýl z toho spravíš v zodpovedajúcom html súbore takto:
<p style="background-color: #f00; color:#0f0">

Na prečítanie tiež odporúčam: CSS styly - úvod » Trojí použití CSS (a ďalšie texty zo sekcie CSS podľa potreby)
juriad
Profil
Hádal bych, že se jedná o inline CSS, tedy přepsat tak, že nebudeš používat element <style>, ale jen atributy style="..." u jednotlivých elementů.

Tento způsob je vhodný třeba v mailech; většinou je však žádoucí opak - mít v HTML čisto a veškeré definice vzhledu vyčlenit do zvláštního souboru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na grindiev:
normálně formátovanou (s pár chybami, jako je neukončení párových tagů atd)
Některé párové tagy mají nepovinné ukončovací značky. Třeba <p> nebo <td>.

Jestli učitel řádkovým CSS skutečně myslel atributy style, tak to jednak měl říct normálněji, jednak to považuji za poměrně hloupý úkol, je to spíš práce pro počítač než pro studenta.
Napsat program, který zmíněné přeformátování sám provede, by bylo už trochu zajímavější zadání.
Bubák
Profil
Toto je strukturovaný CSS:
h1 {
    background-color: #eee;
    color: #006;
}
p {
    background-color: #fff;
    color: #000;
}
Toto je řádkový CSS:
h1 {background-color: #eee; color: #006;}
p {background-color: #fff; color: #000;}
Aspoň tak to dělá PSPad při použití funkcí "Přeformátovat na strukturovaný CSS" a "Přeformátovat na řádkový CSS".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0