Autor Zpráva
známka
Profil *
Chtěl bych se zeptat na nějaké registrátory cz domén
v zahraničí, mimo EU.
Nejlépe se kterými máte zkušenosti...
aDAm
Profil
imho to nelze, jendá se o národní doménu kterou může vlastni subjekt podlehající dané zemi tedy české republice. Stejně se řeší když chceš u českého poskytovatele koupit např. slovenskou doménu, ta se musí registrovat na slovenský subjekt
známka
Profil *
aDAm:
Já přeci mohu v ČR koupit doménu třeba de.
Takže třeba v rusku mohu koupit přece doménu cz - neco.cz
anonymníí
Profil *
známka:
Tuším nějaké nekalosti, o co přesně se jedná? Proč chceš doménu registrovat v zahraničí?

Jinak u české firmy můžeš registrovat, resp. objednat si doménu .de, ale tato firma ji obratem zaregistruje u německého správce doménových jmen. Je pouze prostředníkem, stejně jako spousta firem, které nabízejí .cz domény a nejsou registrátory (pouze zprostředkovávají prodej mezi tebou a cz.nic).
Marschmallow
Profil
známka:
Takže třeba v rusku mohu koupit přece doménu cz - neco.cz
To sice můžeš můžeš, ale všechny .CZ domény se stejně musí registrovat přes nějakého správce domén. U nás je to třeba NIC.cz.
Takže ty si třeba .CZ doménu zaregistruješ na FLoridě (USA), ale stejně se musí poslat požadavek NIC.CZ a ten ho zpracuje.
aDAm
Profil
známka:
tak si přečti ještě jednou můj příklad z SK doménou.
Národní doménu nemůže vlastnit nikdo jiný než subjekt (firma/občan) dané země. Kllidně si v ČR můžeš koupi DE doménu ale český registrátor ji registruje přes německého partnera/pobočku
známka
Profil *
anonymníí:
Nejedná se o nekalosti, jen jsem koupil dvouslovnu a použil mezi ní pomlčku ,, - "
Zde se řeší má situace: Doména vs ochranná známka

Nikdy jsem nechtěl nic porušit, jen tam dát pár reklam a propojit hlavně s mími a kamarády weby.
Návštěvnost i ranky se rapidně zvedají.
Chamurappi
Profil
Reaguji na aDAma:
Národní doménu nemůže vlastnit nikdo jiný než subjekt (firma/občan) dané země.
Vždycky jsem si myslel, že toto pravidlo pro slovenské domény je spíš výjimka a že česká TLD podobné omezení nemá.
_es
Profil
známka:
Nejedná se o nekalosti, jen jsem koupil dvouslovnu a použil mezi ní pomlčku ,, - "
Z príbuzného vlákna vyplýva, že ide o „nekalosť“ typu „parazitovania“. Domény si nezaregistroval preto, že by sa nejako týkali teba, ale preto, že sa týkajú niekoho iného a chceš z jeho „značky“ mať nejaký zisk.
aDAm
Profil
Chamurappi:
hele nevím jak je to přesně pro českou tld, ale pro ostatní co sem kdy pro sebe registroval to tak bylo, tak sem předpokládal že to bude i pro CZ. Pokud je to jinak tak tim lépe pro tazatele.
Jan Kozák
Profil
známka:
Nikdy jsem nechtěl nic porušit, jen tam dát pár reklam a propojit hlavně s mími a kamarády weby.
Na tvé parazitování nebude mít „umístění domény“ žádný vliv.
Joker
Profil
Pro náš případ je myslím podstatné, že o případném zrušení domény bude stejně rozhodovat CZ.NIC a ne registrátor, takže je úplně jedno, kde bude doména registrovaná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0