Autor Zpráva
piskvor
Profil *
Dobrý den,

děkuji moc autorovi/autorům za stránky jakpsatweb, díky kterým jsem získal přehled a dokážu si některé věci sám připravit. Dotaz zní na vložení zvuku do stránky, který je popsán na Zvuky na stránkách . Jak píše autor, vložení funguje v IE, což mohu potvrdit, a pro jiné prohlížeče typu Firefox, Chrome, je třeba stáhnout plužinu. Toto mi jaksi nejde zprocesovat, zkoušel jsem zadat na stránce uvedené odkazy, ale napíše to že nenalezena. Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak mi napsat část kódu či odkaz, který bych musel vložit do pluginspace="" aby se zvuk s ovládacími čudlíky zveřejnil krom IE alespon ještě ve dvou dalších zmíněných prohlížečích? Chci jít cestou souboru na vlastním serveru a nevyužívat widget na nějaký cloudový prostor, což jsem také někde zahlédl popsané. Zkoušel jsem i ostatní způsoby popsané, a meta tag fungoval, ale soubor se zobrazí s možností kliknutí třeba dole v prohlížeči a věřím, že to řada lidí přehlédne. Flash neumím vůbec, jen pro info. Děkuji za návod pro "amatéra" :)
mimochodec
Profil
Tldr. Nejsem si jist, na co přesně se ptáš, ale zkus se podívat na http://musicplayer.sourceforge.net
piskvor
Profil *
Děkuji za odkaz, zkusím se tím prokousat. O co mi hlavně šlo je, zda neexistuje aktuálnější umístění pro stažení plug-in do Firefoxu či Chromu, co by probíhalo tak trochu automaticky, jak jsem nabral dojem z kapitoly "Zvuky na stránkách". Do stránky jsem použil <embed src="pisnicka.mid" autostart="false" width="128" height="32">, v IE funguje hned, ostatní prohlížeče chtějí stáhnout plug-in a to má jít automaticky viz citace:
"Ve stránce se objeví obdélníková oblast obsahující ovládací prvky pro přehrávání písničky. To se alespoň děje v Internet Exploreru, protože ten má zabudovanou podporu pro soubory mid a wav.

V jiných prohlížečích se na to musí napřed stáhnout plug-in. Česky (podle Satrapy) plužina.Do tagu embed by se potom plužina zadávala zápisem:

<embed pluginspace="http://nějaké.umístění.plužiny" type="mime-typ" src="..." ...>

Prohlížeče, které nedokážou daný typ souboru přehrát, by si pak mohli stáhnout podporu a soubor přehrát.


"
No a to mi právě nejde :)
mimochodec
Profil
piskvor:
Nechci ti do toho nějak mluvit, ale kdybych si otevřel stránku a ona po mně chtěla, abych si stáhl cokoliv, nestrávil bych tam víc než pár sekund. To na co jsem odkazoval, není žádný plugin, nic neinstaluješ, prostě to hraje. Je to konfigurovatelné, od malého kolečka hraj/nehraj až po přehrávač s playlistem. V html5 je nově nějaký nový tag, jmenuje se audio. Na tom odkazu najdeš i míru podpory ze strany prohlížečů.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0